Esports World Cup 2024 LoL: koreański król, rekordy, niespodzianki!

Turniej Esports World Cup 2024 dla League of Legends w Riyadzie

7 lipca w Qiddiya Arena w Riyadzie w Arabii Saudyjskiej zakończyły się Mistrzostwa Świata w Esports 2024 dla League of Legends. Dzięki zaproszeniu ośmiu najlepszych drużyn na świecie po łączną pulę nagród wynoszącą 1 milion dolarów drużyna z Korei Południowej utrzymała status najlepszej drużyny na świecie, dzięki czemu zawody stały się jedną z najpopularniejszych gier na świecie ostatnie dwa sezony.

Najlepsze mecze Esports World Cup 2024 i statystyki oglądania dla LoL

Turniej Esports World Cup 2024 dla LoL zgromadził największą widownię wynoszącą 1,1 miliona podczas Wielkiego Finału, który odbył się 7 lipca. Nie bez znaczenia była obecność drużyny T1, która w rankingach najpopularniejszych meczów zajmowała czołowe trzy miejsca.

Tak naprawdę na dziesięć pozycji w rankingach drużyny azjatyckie zajęły osiem miejsc, co po raz kolejny pokazuje, dlaczego gra cieszy się tak dużą popularnością w takich krajach jak Chiny i Korea Południowa. Pozwoliło to również na odnotowanie w turnieju LoL łącznie 12,4 miliona godzin oglądania i średnio 565 000 widzów w ciągu 22 godzin.

Finał Pucharu Świata w Esports 2024 dla LoL-a

Po czterech dniach intensywnej akcji T1 wygrał turniej, pokonując Top Esports Gaming 3:1 i zostając inauguracyjnymi zwycięzcami serii EWC. Oprócz wygranej w wysokości 400 000 dolarów aktualny mistrz świata zdobył także 1000 punktów klubowych, co pomoże klubowi w walce o klubowe mistrzostwo po zakończeniu tego międzyimprezowego spektaklu.

Te wskaźniki oglądalności mogłyby być wyższe, gdyby nie słabszy występ innego odnoszącego sukcesy zespołu, gen.G. Aktualny mistrz LCK z trudem przełożył swoją dominację w kraju na sukces na scenie światowej, a na swoim koncie ma tylko jedno większe zwycięstwo. Niemniej jednak niedawne zwycięstwo w Mid-Season Invitational 2024 da zespołowi nadzieję na nadchodzące wyzwania, takie jak Mistrzostwa Świata w 2024 roku.

Najpopularniejsze drużyny w Pucharze Świata w E-sportach 2024 dla LoL-a

Zapotrzebowanie na azjatyckie drużyny znalazło także odzwierciedlenie w rankingu najpopularniejszych drużyn, w którym znalazło się miejsce dla czterech ich przedstawicieli, w tym dwóch pierwszych. Pokazuje także, że kluby z Chin i Korei Południowej, które często rywalizują o najwyższe trofea na arenie międzynarodowej, cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a ich sukcesy zapewniają fanom światową sławę.

Źródło: escharts.com