Ekskluzywny wywiad ze Spicą na temat jego odejścia z FlyQuest w 2023 r. i jego ambicji związanych z Dignitas na sezon letni LCS 2024.

Supergwiazda dżungli Mingyi „Spica” Lu w końcu znalazł swoje miejsce w Dignitas na sezon letni 2024, po spędzeniu pierwszej połowy roku w cieniu. Nie waha się krytykować swojej byłej drużyny. Ogłaszając skład drużyny na Spica, 23-letni były MVP powiedział, że w 2023 roku za pośrednictwem wiadomości na Twitterze dowiedział się, że FlyQuest zastąpi go w wyjściowym składzie. Doświadczony dżungler uważał, że dowiadywanie się o zmianie w ten sposób było „całkiem niesprawiedliwe”.

Spica uważa, że ​​zespołowi nie udało się zebrać w 2023 r. ze względu na różnice osobowości, mimo że był pełen wyjątkowych talentów, od góry po wsparcie. Zdał sobie również sprawę, że nie był wystarczająco asertywny w organizacji i że bardzo trudno jest nawiązać kontakt z kolegami z drużyny, gdy przegrywa się. Poza sezonem 2023 FlyQuest stworzył nowy skład na rozpoczęcie roku, w tym supergwiazdę dżunglera Kacpra „Inspired” Słomę. Był bezpośrednim następcą Spicy, ale ponieważ były MVP nie był informowany o procesie decyzyjnym, został zmuszony w pierwszej połowie 2024 roku zostać twórcą treści i streamerem.

Nowa nadzieja dla Spica w Dignitas

Spica jest znacznie bardziej optymistyczny, jeśli chodzi o przyszłość Dignitas i ich szanse w letnim splicie LCS 2024. Powiedział, że jak dotąd dobrze dogaduje się ze swoimi nowymi kolegami z drużyny i że mają podobne poglądy na grę, co powinno pomóc w budowaniu synergii. i poza Summoner’s Rift. Spica dołącza do weteranów znanych graczy z Ameryki Północnej w odnowionym składzie Dignitas, ze znanymi nazwiskami, takimi jak Lukrecja, Jensen, Zven i Isles, przygotowując się na nowy start. Dignitas nie odniosło większych sukcesów od powrotu do rozgrywek ligowych w 2020 r., ale ten skład może wywołać falę w nadchodzącym sezonie.

Źródło: dotesports.com