EDG pokonuje Gen.G 3-2, aby spotkać DWG KIA w finałach LoL Worlds 2021


EDward Gaming pokonał Gen.G Esports, 3-2, aby awansować do swoich pierwszych w historii finałów League of Legends World Championship przeciwko broniącym tytułu mistrzom DAMWON Gaming KIA. (Zdjęcie: LoL Esports, Riot Games)

Po pięciu latach, gdy nigdy nie dotarł do półfinałów, EDward Gaming (EDG) pokonał Gen.G Esports 3-2 w swoim pierwszym występie w półfinałach, aby awansować do wielkiego finału League of Legends World Championship 2021 zmierzyć się z broniącymi tytułu mistrzami DAMWON Gaming KIA.

Obie strony wykazały ogromny wzrost w tym gorącym pojedynku w półfinałach, ponieważ nieustannie szukały otwarcia i podejmowały bardziej ryzykowne gry w nadziei na zwycięstwo. Ostatecznie to EDG odkrył Gen.G, ogrywając swoich przeciwników w decydującej grze o awans do finału.

Seria rozpoczęła się od ustanowienia przez EDG wczesnej dominacji w dolnej alei dzięki kombinacji Park „Viper” Do-hyeon i Tian „Meiko” Ye, Lucian-Nami. Z drugiej strony Gen.G znalazł transakcje na mapie i spowolnił EDG swoim zespołem podwójnego wsparcia.

Podczas walk Drake’a i Barona superumiejętności Seraphine Gwaka „Bdd” Bo-seonga po mistrzowsku wylądowały na członkach EDG, ustawiając wielokrotne zabójstwa dla swojej drużyny.

Jednakże, gdy najedzony Viper zagrażał środkowej i dolnej alei, a Jax Li „Flandre” Xuan-Jun nacierał na górną linię, EDG utrzymał przewagę nad split push. Gdy Gen.G rozproszyło się w walce drużynowej w Dragon Pit, Flandre i Scout wkradli się do bazy wroga, aby dać EDG pierwsze zwycięstwo w serii w zaledwie 29 minut.

Druga gra pokazała, jak Gen.G wyróżniał się znajomością. Dzięki wyborom zapewniającym wygodę, takim jak Azir BDD i Lee Sin Kim „Clid” Tae-min, ukradli obozy wrogów i wcześnie wkroczyli na dolną linię. BDD nieustannie karał EDG we mgle wojny, pozwalając jego kolegom z drużyny asekurować wroga i prawie dotrzeć do wrogiego Nexusa.

Ale to Clid popchnął Gen.G do zwycięstwa, kradnąc barona, który mógł odwrócić grę, zanim jego koledzy z drużyny zlikwidowali przeciwników, aby zapewnić swojej drużynie 30-minutowe zwycięstwo w drugim meczu.

Trzecia partia była mieszanką obu stron. Gen.G szybko poprawiło swoją przewagę, dzięki Clidowi i BDD odblokowujące wszystkie linie dla swojej drużyny i zdobywając po drodze łańcuch celów na mapie.

Jednak EDG ostrożnie zatrzymało się i farmiło w późnej fazie gry na bocznych liniach. W miarę jak ich bohaterowie rosli, Viper zabił Kim „Life” Jeong-min w kluczowej walce drużynowej wzdłuż rzeki, zmuszając Gen.G do zresetowania Barona i pozwalając jego drużynie odzyskać kontrolę nad mapą.

Było to jednak krótkotrwałe, ponieważ Kim „Rascal” Kwang-hee znalazł okazję do flankowania przeciwko Lee „Scoutowi” Ye-chanowi, który prowadził większość drużynowych walk EDG.

Wraz z upadkiem pozostałych członków zespołu EDG na środkowej linii, Gen.G przejął trzecią grę w 40 minut i objął zdecydowaną przewagę w serii 2-1.

W czwartej grze typu „zrób albo zgiń” EDG udało się znaleźć odpowiedź na taktykę Gen.G, przywracając groźny duet Lucian-Nami z dolnej alei i odmawiając BDD jego charakterystycznego wyboru Zoe. Scout i Jungler Zhao „Jiejie” Li-Jie następnie zamknęli rozwój rdzeni gen. G.

Jednak Clid nadal zabezpieczał Baronów i Smoki dla Gen.G, pomimo przegranych walk drużynowych. W końcu decydując, że mają już dość, EDG wyeliminowało Clida, zanim pozyskało zarówno Starszego Smoka, jak i Barona. Wraz ze zniszczeniem Nexusa Gen. G. w 38. minucie seria została zmuszona do decydującej piątej gry.

Piąta gra była spłukaniem i powtórzeniem strategii EDG z poprzedniego meczu, w której Scout fachowo wykorzystywał Ryze’a do powstrzymania BDD na środkowej linii, zanim odblokował dolną linię za pomocą zabójstw i asyst. Dysponując sporą złotą przewagą i głęboką wizją, EDG bez wysiłku wygrywało walki drużynowe i bezspornie zdobywało zarówno wzmocnienia Barona, jak i Duszę Smoka.

Pomimo najlepszych wysiłków Gen.G w obronie, EDG po prostu pokonało ich w ostatniej walce drużynowej, aby zapewnić 32-minutowe zwycięstwo i przebić się do wielkiego finału.

Podczas gdy Gen.G ciężko walczyli o szansę na odzyskanie kolejnego tytułu, wciąż nie mieli szans. Gen.G zakończy Mistrzostwa Świata 2021 na 3-4 miejscu z 178 000 USD na pocieszenie.

Tymczasem EDG zmierzy się z obrońcą tytułu mistrza DAMWON Gaming KIA w serii do zwycięstwa pięciu w wielkim finale, który odbędzie się 6 listopada.

Aby uzyskać więcej aktualizacji wiadomości e-sportowych, odwiedź https://yhoo.it/YahooEsportsSEA i sprawdź Yahoo Esports w Azji Południowo-Wschodniej Strona na Facebooku oraz Świergot, jak również nasz Kanał o grach w YouTube.

Obejrzyj więcej filmów na Yahoo:Source : https://sg.news.yahoo.com/edg-defeat-gen-g-dwg-kia-lol-worlds-2021-finals-053852179.html