Duże zmiany nadchodzą w międzynarodowych wydarzeniach e-sportowych LoL w 2023 roku


Riot Games twierdzi, że w międzynarodowych wydarzeniach e-sportowych League of Legends w 2023 roku czekają duże zmiany. Oto, co wiemy o zmianach w międzynarodowych wydarzeniach LoL.

Podczas Światowego Dnia Mediów 2022 Riot Games ogłosiło, że forma, jaką przyjmą międzynarodowe wydarzenia LoL, zmieni się w 2023 roku. Oto, co wiemy na pewno o tych zmianach i co może to oznaczać dla różnych regionów i lig.

Riot mówi, że nadchodzą zmiany w międzynarodowych wydarzeniach LoL

Podczas Riot Games Worlds 2022 Media Day, media League of Legends miały dostęp do niektórych czołowych postaci Riot, w tym do Nicolo Laurenta, dyrektora generalnego Riot Games.

Podczas tego wydarzenia dziennikarz Travis Gafford z Travis Gafford Industries zapytał dyrektora generalnego Riot Games, czy fani mogą spodziewać się zmian w sposobie, w jaki e-sport League of Legends odnosi się do międzynarodowej konkurencji.

W tej chwili odbywają się tylko dwa międzynarodowe wydarzenia w roku, Mid-Season Invitational i World Championship. Czy to się zmieni w przyszłym roku?

Nicolo Laurent potwierdził, że nadchodzą zmiany w formacie międzynarodowych imprez, ale nie był jasny, jakiego rodzaju zmian można się spodziewać.

W społeczności krążyły pogłoski o dodaniu trzeciego splitu do konwencjonalnej gry w większości regionów franczyzowych, prawdopodobnie wprowadzając trzecie międzynarodowe wydarzenie, jeśli się uda, ale nie zostały one potwierdzone w momencie pisania tego tekstu. Jednocześnie wielu fanów od dawna domagało się, aby zmiany formatu, takie jak podwójna eliminacja i różne rozstawienia, wyrównywały szanse na międzynarodowych imprezach.

Czy zmiany e-sportowe w LoL oznaczają podwójną eliminację?

Niestety dla fanów, którzy mają nadzieję, że drabinki podwójnej eliminacji staną się powszechne w międzynarodowych wydarzeniach League of Legends, tak się nie stanie. Laurents potwierdził, że nadchodzące zmiany formatu nie będą obejmować formatu podwójnej eliminacji, powołując się na to, że większość tradycyjnych wydarzeń sportowych na najwyższym poziomie ma charakter pojedynczej eliminacji.

Chociaż Laurent był pewien, że podwójna eliminacja nie była w kartach, nie wiedział dokładnie, co postanowiło zrobić Riot Games. Powiedział jednak, że zmiany zostaną ujawnione na początku przyszłorocznego sezonu rozgrywek.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63667397329d4eb49602f3bc864fae9f&url=https%3A%2F%2Fwin.gg%2Fnews%2Fbig-changes-coming-to-international-lol-esports-events-in-2023%2F&c=15773191388713853480&mkt=fr-fr