DRX pokonuje T1, aby wygrać Mistrzostwa Świata League of Legends 2022


drużyna Korei Południowej, DRX został koronowany mistrzem League of Legends World Championship w sobotę po dramatycznym zwycięstwie 3:2 przeciwko T1 w finale zawodów eSports w San Francisco.

Wielu fanów League of Legends spodziewało się ogólnokoreańskiego LCK Finał zimowych Mistrzostw 2022 na korzyść T1. Jednak DRX przedarł się i, wbrew wszelkim przeciwnościom, wyeliminował ich 3-2 w ekscytującej serii do zwycięstwa pięciu.

Czwarty rozstawiany słabszy LCK, DRX, rozpoczął swoją podróż w rozgrywkach, dodając kolejny szokujący niepokój do swojej passy. Po zakwalifikowaniu się do fazy pucharowej pokonali Edwarda Gaming, mistrza Mistrzostw Świata 2021, wynikiem 3-2 w ćwierćfinale, a letniego mistrza LCK, Gen.G, wynikiem 3-1 w półfinale. -egzaminy końcowe.

DRX zmierzył się z T1 w finale, gdzie byli koledzy z Mapo High School, Lee „Faker” Sang-hyeok i Kim „Deft” Hyuk-kyu znaleźli się po przeciwnych stronach Riftu. Zadebiutowali w tym samym czasie w 2013 roku, a prawie 10 lat później Faker ma na swoim koncie trzy tytuły mistrzowskie, podczas gdy drugi nie miał żadnego. A teraz Deft w końcu spełnił swoje życiowe marzenie i wygrał swoje pierwsze w historii mistrzostwo świata z DRX.

Podczas finału T1 zdominował pierwszą grę, a Faker prowadził ze swoim charakterystycznym mistrzem, Azirem. Górny, Choi „Zeus” Woo-je i Lee „Gumayusi” Min-hyeong również dobrze się bawili ze swoimi mistrzami, Yone i Varusem. Ci trzej mistrzowie odegrali również kluczową rolę w pomaganiu T1 w pokonaniu JD Gaming w półfinale tydzień temu.

W drugiej grze DRX pozostał niezrażony i powołał Heimerdingera, aby po raz drugi zapewnił wsparcie Cho „BeryL” Geon-hee i nadal wspierał środkowego Kima „Zeka” Geona-woo na Sylasie. Tym razem kluczowa różnica polegała na tym, że znajdowali się po niebieskiej stronie, co pozwoliło im najpierw wybrać Varusa. T1 odpowiedział przy wsparciu Ashe i Lux.

Po 45 minutach T1 założył Barona, a nawet zdołał zdobyć Duszę Oceanu Smoka. Ale DRX sprytnie podszedł do 4v4, z Camille Hwanga „Kingena” Seong-hoona nadchodzącą z góry, podczas gdy Viego Honga „Pyosika” Chang-hyeona przebijał się z drugiej.

Tymczasem Varus Defta został umieszczony w dżungli po drugiej stronie rzeki, całkowicie nietknięty przez całą walkę, co pozwoliło mu zadać maksymalne obrażenia. Po pokonaniu czterech, pobiegli prosto środkiem, aby wyrównać serię.

DRX zdobył mistrzostwo z fazy wstępnej

Trzecia gra była prawdopodobnie najbardziej intensywnym momentem finału, którego T1 z pewnością nie przewidział. DRX kontrolował grę, prowadząc do zabójstw, jednak w 24. minucie gry, gdy Smite był dostępny i Kalista w swojej drużynie, nie wiadomo skąd, dżungler Mun „Oner” Hyeon-jun wszedł do dołu i uderzył go.

Dzięki wzmocnieniu T1 zmienił tempo i złoto na ich korzyść. Sześć minut później DRX związał się z drugim baronem, ale Pyosik uderzył wcześnie i ponownie nie miał koordynacji z Deft. W ostatniej sekundzie Piercing Arrow Lee „Gumayusi” Min-hyeonga ukradł ją po raz drugi.

Widzowie LoL zastanawiali się, jak zdezorientowany DRX mógł czuć się po tym ruchu, ale udało im się zachować spokój na podstawie ich występu. Zachowywali spokój i prowadzili wolną i równomierną czwórkę. Tym razem Zeka wpadł w ręce Azira, podczas gdy Deft nadal grał Varusa u boku Renaty Glasc z BeryL.

T1 wprowadził innowacje dzięki wsparciu Soraki, które było mocnym wyborem w fazie gry w alei. Pomimo wcześniejszego zamknięcia dolnej linii DRX, Maokai Pysoika, Aatrox Kingena i zmieniające grę superumiejętności Zeki doprowadziły ich do decydującego zwycięstwa 28:44, najszybszej gry w tej serii.

Piąty mecz niespodziewanie wypadł na korzyść DRX, mimo że sprowadzono je do srebrnych resztek. T1 wybrał Karmę jako pierwszy, dając dwa wybory mocy DRX na czerwono. DRX wybrał Azira, a Caitlyn za Deft, która po raz pierwszy została odbanowana w tej serii.

Szeryf z Piltover jest jednym z jego najlepszych mistrzów, a także tym samym wyborem prowadzącym AD, który pomógł im pokonać Gen.G w półfinale. Patrząc na nieruchomego nosiciela AP Viktora i nosiciela AD Varusa, DRX podjął wykalkulowane ryzyko w dżungli Hecarim i Bard, dwóch bohaterów, którzy zapewniali więcej opcji dostępu i penetracji tylnej linii.

W 20 minucie historia się powtórzyła, DRX robił Baronowi przewagę liczebną, gdy Varus Gumayusiego zakradł się do dołu w ostatniej sekundzie i na ślepo ukradł go za pomocą Przebijającej Strzały. Pomimo wzlotów i upadków obie strony utrzymały swoje stanowisko i ciężko walczyły, wiedząc, jak ważna była ta ostatnia piątka.

Kiedy Starszy Smok pojawił się w 40. minucie, DRX wiedział, że to ich moment, by zabłysnąć Duszą Górskiego Smoka. T1 wezwał Onera do pozostania w dole, aby go zakwestionować, podczas gdy ich AP i AD przenosili teleportowaną dolną linię, gdzie fala stworów pchała się w kierunku zepsutego inhibitora w próbie backdoora.

Tym razem Pyosikowi udało się zapewnić jedyny cel, który naprawdę się liczył. Zeka i Kingen rzucili się do obrony bazy i udało im się to z powodzeniem. Wspólnie zespół DRX zabił czterech członków T1 i zwyciężył. Kingen został nagrodzony tytułem MVP za wkład w tę serię.

W wywiadzie po meczu, 26-letni Deft zastanawiał się, co dla niego znaczyło nazywanie siebie w końcu mistrzem świata,

„Od czasu mojego debiutu każdej nocy marzyłem o zdobyciu mistrzostwa świata. To był tylko sen, ale teraz go spełniłem. Jestem teraz taki szczęśliwy.”

Zręcznie dodane,

„Chciałem powiedzieć, że jestem najlepszym graczem na świecie, ale dzisiaj zdałem sobie sprawę, że bycie najlepszym graczem nie ma znaczenia. Chodzi o to, aby nasz zespół był najlepszy na świecie”.

Firma BeryL dotarła do finałów Mistrzostw Świata w ciągu ostatnich trzech lat — 2020, 2021 i 2022 — i dwukrotnie odniosła zwycięstwo jako część dwóch różnych drużyn: DAMWON Gaming, a teraz DRX.

Po raz pierwszy w historii e-sportu LoL drużyna Play-in wygrała mistrzostwo. Dotychczasowi zwycięzcy rozpoczęli swoją podróż od fazy grupowej.

Finał odbył się przed 16 000 osób w Chase Center w San Francisco, domu marki Golden State Warriors NBA. Mistrzostwa Świata League of Legends są powszechnie uważane za jedno z najważniejszych zawodów e-sportowych.

Źródło : https://parimatchnews.com/esports/drx-defeats-t1-to-win-the-2022-league-of-legends-world-championship/