Drużyny potwierdzone w kwalifikacjach do NLC 1st Division, w tym Munster, MNM, Resolve i nie tylko, gdy Kova ogłasza odejście z e-sportu LoL


Zgłoszenia do eliminacji League of Legends NLC (Wielka Brytania i region nordycki) Division 1 zostały zamknięte, a 16 drużyn zostało ogłoszonych.

Połowa z nich to organizacje z Wielkiej Brytanii i Irlandii, w tym LDN UTD, London Esports, Munster Rugby Gaming, Belfast Storm, MNM Gaming, Resolve, Viperio i X7 Esports, które niedawno przejęły brytyjską organizację Bulldog i zatrudniły założyciela Newtsa jako dyrektora ds. e-sportu.

Możesz zobaczyć pełną listę tutaj:

Wiadomość pojawia się po tym, jak NLC ujawniło więcej szczegółów fazy kalibracji League of Legends w Europie Północnej, a Freaks 4U Gaming został ogłoszony organizatorem turniejów NLC, przejmując obowiązki od DreamHack.

Sześć najlepszych drużyn letniego splitu NLC 2021 zostało automatycznie umieszczonych w nowej pierwszej dywizji NLC. Obejmuje to Tricked, Singularity, BT Excel, Nordavind, Riddle i Fnatic Rising. Jednak Fnatic Rising niedawno ogłosiło, że zagrają w hiszpańskiej Superlidze w przyszłym roku, a Astralis Talent wkroczy do NLC.

Dywizje 1 i 2 będą składać się z 10 drużyn. Oznacza to, że cztery najlepsze drużyny z kwalifikacji do dywizji 1 awansują do najwyższej ligi, dołączając do takich jak BT Excel.

Esports News UK rozumie, że kilka innych drużyn w NLC może się wycofać. Jeden już ogłosił ich odejście: Kova Esports.

Kova powiedział: „Po letnim splicie usłyszeliśmy wiadomość: ekosystem bardzo się zmieni i badaliśmy opcje kontynuowania LoL-a, ale po dokładnym przemyśleniu zdecydowaliśmy, że to nasz czas.

„Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym zawodnikom, trenerom i kibicom, którzy byli częścią naszej podróży. Może w przyszłości znowu spotkamy się na Rift.

W październiku rozpocznie się faza kwalifikacyjna i playoff 1 dywizji. Istnieje również osobny otwarty kwalifikacja, w którym najlepsze drużyny awansują do kwalifikacji do dywizji 2, które odbędą się pod koniec października.

Source : https://esports-news.co.uk/2021/09/21/nlc-teams-confirmed-division-1-qualifier-kova-depart/