Dowiedz się, dlaczego Riot Games odwołało imprezę przy basenie w 2022 r

Plany Riot Games dotyczące rozszerzenia uniwersum League of Legends na inne gatunki gier są powszechnie znane. Niedawno w raporcie ujawniono porzucenie projektu Pool Party, gry w stylu Super Smash Bros. przedstawiający postacie z League, częściowo ze względu na trudności, przed którymi stanął MultiVersus.

Porzucono obiecującą koncepcję

Pool Party początkowo miało być bijatyką inspirowaną grą Smash Bros. osadzona w uniwersum League of Legends, z silnym naciskiem na scenę e-sportu wyczynowego. Jednak projekt ewoluował w kierunku elementów gier towarzyskich i mechaniki „przyjaznej na co dzień”. Mimo to Riot Games zdecydowało się porzucić projekt, po części ze względu na rzekomą porażkę MultiVersus, czyli crossoverowej bijatyki od studia Warner Bros.

Konsekwencje rezygnacji

Do odwołania imprezy w maju przy Pool Party pracowało około 80 osób. Niektórych przeniesiono na inne stanowiska, innych zwolniono. Riot Games pozostaje jednak skupione na innych projektach, w tym na planowanej na 2025 rok bijatyce 2v2 o nazwie 2XKO, a także grze MMO opartej na uniwersum League of Legends.

Niepewna przyszłość MultiVersus

MultiVersus, pomimo swojego potencjału, obecnie utrudniany jest przez model ekonomiczny „free-to-play”. Warner Bros. mógłby jednak rozważyć jego ponowne wypuszczenie na rynek z nowym modelem. Inne firmy również mogłyby czerpać inspirację z gatunku platformowych gier walki, być może czerpiąc inspirację z sukcesu Super Smash Bros z adaptacją Dragon Ball Z.

Źródło: www.bing.com