Dlaczego TheShy uwielbia grać na pianinie poza League of Legends


Przez roztropność, mądrość i zręczność.

Jeśli jest jeden profesjonalny gracz League of Legends, który jest synonimem gry na pianinie, to jest to Kang „TheShy” Seung-lok.

Jest tak otwarty na temat swojej pasji do gry na fortepianie i jest w tym tak dobry, że pojawił się na tym instrumencie podczas otwarcia o tematyce anime LPL Spring w 2021 roku.

Oprócz przesyłania filmów w kolejce solo prezentujących szeroką gamę niekonwencjonalnych mistrzów górnej alei na jego osobistym kanale YouTube, udostępnia również filmy pokazujące jego życie poza Rift, w tym grę na pianinie.

W ekskluzywnym wywiadzie dla ONE Esports, mistrz Worlds 2018 ujawnia, jak rozwinął zainteresowanie muzyką, jakie utwory lubi grać, i drugi instrument, w który zaczyna inwestować czas.TheShy ujawnia, w jaki sposób zaczął grać na pianinie i dlaczego utrzymuje to hobby wraz z karierą e-sportową

Źródło: Weibo Gaming

Według TheShy, nauka gry na pianinie w młodym wieku jest dość powszechna w Korei Południowej.

Przed ukończeniem gimnazjum przestał grać na chwilę, zanim wrócił do gry przez kolejne dwa do trzech lat. Od tego czasu gra bardziej na luzie.

„Kiedy gram na pianinie, odczuwam dziwną satysfakcję” – powiedział ONE Esports, wyjaśniając, dlaczego przez lata kontynuował to hobby. „Dźwięk, jaki wydaje fortepian, jest również bardzo dobry”.

Jeśli chodzi o rodzaj odtwarzanych utworów, będzie szukał utworów w YouTube ze znajomym i wybierał „co jest fajne”. Inne rodzaje muzyki, które wzbudzają jego zainteresowanie, to oryginalne ścieżki dźwiękowe, od filmu anime „Spirited Away” studia Ghibli po utwory klasyczne i muzykę do gier wideo.

Chociaż nie ma żadnego formalnego certyfikatu z gry na fortepianie, rozważyłby pójście tą drogą w przyszłości, ponieważ chce podążyć za instrumentem po wycofaniu się z e-sportu.Po pięciu latach spędzonych w Invictus Gaming u boku Song „Rookie” Eui-jin, dołączył do Weibo Gaming w 2022 roku. Zajęli 5-6 miejsce wiosną i 7-8 miejsce latem i niestety nie zakwalifikowali się do Mistrzostw.

Teraz, gdy jest poza sezonem, ma czas, aby iść na siłownię z jednym ze swoich najlepszych przyjaciół w Korei, gdzie codziennie gotuje i robi rzeczy, których nie jest w stanie zrobić w sezonie. Mieszkając za granicą w Chinach, nie mógł przywieźć fortepianu, więc wziął gitarę i zaczął uczyć się nowego instrumentu.

„W Chinach uczę się sam, ale w Korei, kiedy miałem dwa lub trzy tygodnie wakacji, poszedłem do akademii gitary, aby uczyć się od mojego nauczyciela” – powiedział TheShy.

Przeczytaj więcej ekskluzywnych wywiadów o tym, dlaczego on i Rookie nie wylądowali w tym roku w tej samej drużynie, jego przemyślenia na temat kolejki solo i transmisji na żywo oraz tego, jak radzi sobie z kontuzjami e-sportowymi tutaj.


Podążać ONE Esports na Twitterze więcej wywiadów, wiadomości i nie tylko z League of Legends.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ranking wszystkich skórek Mistrzostw Świata w League of Legends

Źródło : https://www.oneesports.gg/league-of-legends/theshy-play-piano-instrument/