Dekadę później League of Legends jeszcze nie przyniosło zysków jako e-sport


Ale to w porządku, mówi deweloper Riot Games

Może to być jedna z największych scen e-sportowych w cyfrowej sferze gier, ale mega popularna MOBA League of Legends jeszcze nie przyniosła zysku jako sport w ciągu ponad 10 lat działalności. Zgodnie z komentarzami z Kupa śmiechu deweloper Riot Games.

Przemawiając w wywiadzie dla The Washington Post (jak donosi GamesIndustry.biz) szef e-sportu Riot Games, John Needham, otwarcie przyznał, że League of Legends scena konkurencyjna po prostu nie była opłacalna dla firmy w ciągu dekady od jej początkowego uruchomienia. Co ważne, Needham zauważa, że ​​zysk dla Riot nie jest kluczowym celem Kupa śmiechu zawodową ligę i najwyraźniej nigdy w ogóle nie była kluczowym elementem sceny konkurencyjnej. Moreso, celem jest uczynienie go opłacalnym dla sponsorów, drużyn i samych profesjonalnych graczy, aby utrzymać atrakcyjność i trwałość sceny.

„Lubimy nazywać siebie przyszłością sportu” – powiedział Needham The Washington Post. „Myślimy, że właśnie to budujemy […] Jeśli nie mogę uczynić esportu wspaniałym biznesem dla drużyn i naszych sponsorów, to nie przetrwamy długo. Bardzo dużo myślimy o tym, „Jak sprawić, by cały ekosystem był opłacalny?”

Nie trzeba czarodzieja biznesowego, żeby to zrozumieć League of Legends jako sport zawodowy może nie przynosić bezpośredniego zysku Riot Games, ale jest piekielną reklamą tego, co przez większość 10 lat stało się jedną z największych gier wideo na świecie. Dzięki konkurencyjnej scenie i niezliczonym turniejom Riot Games może ogłaszać, pokazywać nowe postacie, puszczać fajne teledyski i ogólnie wprowadzać graczy z całego świata w świat Kupa śmiechu. Może nie przynosić żadnych zysków, ale wynikające z tego wyprzedaże i wyprzedaże w grze bez wątpienia pokrywają spread. Jeśli Riot może zapewnić, że konkurencyjna scena załamie się, to studio będzie ładnie, przynajmniej finansowo, mieć przez wiele lat.

Chris Moyse

Starszy montażysta – Chris gra w gry wideo od lat 80-tych. Były mistrz sobotniej nocy. Ukończył Galaxy High z wyróżnieniem.Source : https://www.destructoid.com/league-of-legends-esport-tournament-competitive-yet-to-profit-riot-games/