Kha’Zix na czele mety dżungli w League of Legends – Dot Esports

Kha’Zix dominuje w kolejce solo w League of Legends dzięki ostatnim wzmocnieniom

Meta dżungli w League of Legends ciągle się zmienia, a teraz na szczycie mety dżungli znajduje się Kha’Zix. Bohater ten był odbiorcą dużej ilości zmian w ciągu ostatnich kilku patchy, z których wiele zostało wzmocnionych z powodu oburzenia fanów dotyczącego traktowania Łowcy Pustki przez Riot.

Teraz, zaledwie tydzień po wprowadzeniu łatki 13.9, Kha’Zix znajduje się na szczycie mety dżungli w niemal każdej kategorii umiejętności w kolejce solo. Notuje 27,92% wskaźnika banów, 15,55% współczynnika wybierania i 51,53% wskaźnika wygranych — wszystkie te statystyki są według OP.GG najwyższe od prawie roku.

Nowo odkryta uwaga od Liga społeczność wobec Kha’Zixa zaczęła się, gdy Riot wydał podgląd łatki dla łatki 13.7 pod koniec marca, kiedy Kha’Zix został wymieniony jako otrzymujący „dostosowania”, które zdawały się utrudniać korzystanie z kilku jego narzędzi. Chociaż te zmiany nie miały większego wpływu na miejsce Kha’Zixa w mecie, po nich wprowadzono wzmocnienie jego Q — jego głównego źródła obrażeń — w łatce 13.8.

Te wzmocnienia sprawiły, że Kha’Zix stał się niezbędnym dżunglerem we wczesnych zasadzkach, gdzie zbieranie zabójstw w ciągu pierwszych kilku minut gry może pozwolić bohaterowi na szybkie przejście do wczesnych ewolucji umiejętności i ostateczne przejęcie pozostałej części gry.

W połączeniu z kluczem Pierwszego Uderzenia, Kha’Zix może zgromadzić dla siebie pokaźną ilość złota, po prostu łapiąc każdą ofiarę, która odważy się samotnie przejść przez dżunglę z widzeniem lub bez. Kha’Zix pojawił się nawet w pierwszym tygodniu tegorocznego MSI, okazując się kluczowy dla G2 Esports w rękach ich dżunglera Yike, zapewniając im wielkie zwycięstwo nad PSG Talon, które pozwoliło im awansować do kwalifikacji ostatniej szansy.

Ponieważ Riot nie ujawnił jeszcze żadnych planów osłabienia Łowcy Pustki, jest więcej niż prawdopodobne, że gracze nadal będą widywać Kha’Zixa w fazie selekcji kolejki solo — niezależnie od tego, czy zostanie wybrany, czy zbanowany.

Źródło: Dot Esports.