DAMWON, Gen.G awansuje do półfinałów LoL Worlds 2021


Górny DAMWON Gaming KIA Kim „Khan” Dong-ha i dżungler Gen.G Esports Kim „Clid” Tae-min. (Photo / s: LoL Esports / Riot Games)

Korea Południowa kontynuuje swoją dominację w play-offach League of Legends World Championship (Worlds) 2021 po tym, jak broniący tytułu mistrzowie DAMWON Gaming KIA (DWG KIA) i Gen.G Esports odepchnęli odpowiednio europejskie MAD Lions i North America Cloud9 (C9), aby awansować do półfinałów -egzaminy końcowe.

DAMWON Gaming KIA 3-0 MAD Lions

(Photo / s: LoL Esports / Riot Games)

(Photo / s: LoL Esports / Riot Games)

Broniący tytułu mistrzowie DWG KIA zbliżają się do tytułu drugiego z rzędu po tym, jak w niedzielę (24 października) zdeptali MAD Lions w zamiataniu 3-0. Południowokoreańscy giganci wyglądali na nie do powstrzymania i do tej pory zdobyli serię dziewięciu zwycięstw z rzędu. Doskonałe umiejętności dżunglera MVP Kim „Canyon” Geon-bu zabłysły w ich ostatnim pokazie siły nad MAD Lions, zdobywając 14 zabójstw i 31 asyst przy zaledwie czterech zgonach w serii.

DWG KIA udoskonaliło swoją osławioną strategię dolnej alei w pierwszej grze, unikając powtórki przegranych w 2021 Mid-Season Invitational z MAD Lions. Mistrzowie Korei Południowej również postawili na mistrzowską klasę midgame, ponieważ skrupulatnie pokrywali wszystkie swoje bazy, odbierając wrogowi wizję i zapobiegając wszelkim powrotom, w drodze do 29-minutowego zwycięstwa w otwierającym serię.

MAD Lions nie poddał się bez walki w drugiej grze, wyłączając Kim „Khan” Dong-ha i Heo „ShowMaker” Su we wczesnej fazie gry. Ale podczas gdy Europejczycy przyjęli większość celów i zdominowali większość wczesnych walk, DWG KIA cierpliwie przygotowywała się na powrót w późnej fazie gry.

W walce o barona Khan zmienił sytuację, korzystając z okazji na flankę przez superumiejętność Kennena, aby ustawić asa dla swojej drużyny. Następnie, gdy wszyscy ich mistrzowie przewyższali swoich odpowiedników, DWG KIA zakończyło 36-minutowe zwycięstwo i objęło prowadzenie w serii 2-0.

Trzecia gra wciąż trzymała wszystkich na krawędzi swoich miejsc, gdy MAD Lions próbowało znaleźć zwycięstwa na bocznych liniach, z flanką İrfana Berka „Armuta” Tükeka utrzymującą Europejczyków w walce. Jednak DWG KIA pokazało, że potrafi dostosować swój styl gry w locie, gdy w kółko zdobywali ostatnią nadzieję Europy, aby zapewnić sobie serię 3-0 i miejsce w półfinale po 39 minutach akcji.

Gen.G Esports 3-0 Chmura9

(Photo / s: LoL Esports / Riot Games)

(Photo / s: LoL Esports / Riot Games)

Gen.G Esports triumfowało również w wygranym 3:0 meczu z Cloud9 w ostatnim tegorocznym meczu ćwierćfinałowym w poniedziałek (25 października). Podczas gdy południowokoreański zespół był wcześniej krytykowany za swoją niechętną do ryzyka metę i przewidywalną pulę mistrzów, nadal okazał się lepszym zespołem przeciwko agresywnemu C9. Dżungler Gen.G, Kim „Clid” Tae-min, podsycił dominację swojej drużyny dzięki swojemu wyczuciu gry i zadanym ciosom, zdobywając nagrodę MVP w meczu.

Gen.G został zmuszony do opuszczenia strefy komfortu w pierwszej grze poprzez ukierunkowane zakazy bohaterów i kontrataki z C9. Ale pomimo ograniczeń Koreańczycy z Południa trzymali się tego, co robią najlepiej; stale przesuwać cele na mapie i karać pospieszne gry z C9. Wyważona gra Gen.G ostatecznie pozwoliła im wygrać mecz otwarcia w niecałe 42 minuty.

W drugiej grze Clid zdmuchnął wszystkie zagrożenia dla Gen.G dzięki skutecznym rotacjom map. Najpierw zabronił rozwoju górnej alei Malphite’owi Ibrahimowi „Knotowi” Allamiemu, zanim asystował na środkowej linii z zasadzkami na gwiazdę C9, Lukę „Perkza” Perkovića. Wreszcie dżungler Gen.G zastrzelił Jespera „Zvena” Svenningsena z C9 podczas kluczowej walki drużynowej, pomagając swojej drużynie wyeliminować wszystkich wrogów i zabezpieczyć barona przed ukończeniem gry w zaledwie 25 minut.

Na początku trzeciej gry Koreańczycy znaleźli się w tarapatach, ponieważ wizja i kontrola mapy C9 pozwoliły im przejąć obozy Gen. G.

Jednak Gwak „Bdd” Bo-seong fachowo wylądował bąbelkami Zoe w walce o Mountain Drake, eliminując przeciwników w krytycznym momencie. C

pokrywa następnie zamknęła złotą lukę po ponownym wyjęciu Zvena i wymuszenie 4v5 z C9 na środkowej linii, aby zdobyć Barona. Gen.G następnie wykorzystał tę okazję, by zniszczyć wieżyczki na środkowej alei i ostatecznie w 34 minucie zniszczyć wrogiego Nexusa, zapewniając sobie tym samym miejsce w półfinale.

Półfinały Mistrzostw 2021 rozpoczną się 30 października, zaczynając od starcia między broniącymi się mistrzami DWG KIA i T1, dowodzonymi przez legendarnego Lee „Fakera” Sang-hyeoka. Tymczasem Gen.G zmierzy się z chińską EDward Gaming (EDG) 31 października.

Zwycięzcy tych dwóch meczów zmierzą się w wielkim finale 6 listopada o upragniony Puchar Przywoływacza i tytuł mistrza świata 2021 LoL.

Aby uzyskać więcej aktualizacji wiadomości e-sportowych, odwiedź https://yhoo.it/YahooEsportsSEA i sprawdź Yahoo Esports w Azji Południowo-Wschodniej Strona na Facebooku oraz Świergot.

Obejrzyj więcej filmów na YahooSource : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=4EDAD5E725D84F959E86BDC8F5E2ECCA&url=https%3A%2F%2Fnews.yahoo.com%2Flol-worlds-2021-damwon-gen-g-sweep-semi-finals-012003020.html&c=1567444129796399104&mkt=fr-fr