Czym jest KS w League of Legends?


Czy zdarzyło Ci się ograć, przechytrzyć i pokonać wrogiego bohatera na swojej alei, a kiedy masz zamiar zbliżyć się do zabójstwa tym ostatnim, idealnie zgranym atakiem, twój towarzysz, który akurat czai się w pobliżu i kradnie zabójstwo? Założę się, że masz i wiesz, jak to może być irytujące. Aby wykonać całą ciężką pracę, a następnie sprawić, by ktoś inny ukradł całą chwałę na twoich oczach. Nazywa się to kradzieżą zabójstw lub w skrócie KS-ing.

To fenomen nie tylko w League of Legends, ale także w innych grach. W niektórych grach zdobyte doświadczenie i złoto lub waluta w grze zależy od zadanych obrażeń, a nie od tego, czy ostateczny strzał nie został wykonany przez ciebie. Jednak w League of Legends całe złoto trafia do zabójcy, co może być frustrujące. Dobrzy koledzy z drużyny nie ukradną ci zabójstwa, ale jeśli masz w swoich szeregach toksyczne dziecko płaczące, możesz spodziewać się znacznie więcej KS-ów.

Czasami podczas walk drużynowych często nie jest jasne, kto otrzyma ostateczne zabójstwo, gdy wszyscy w twojej drużynie próbują zabić wszystkich w drużynie wroga. W takich sytuacjach KS-ing można wybaczyć. Kiedy ścigasz wroga, a on wydaje się od ciebie uciekać, kolega z drużyny przybywający, aby upewnić się, że zabójstwo nie powinno być uważane za KS. Czasami wsparcie dla AD-carry ustawia zabójstwo, ale kończy się zabójstwem. Jeśli zdarza się to tylko raz na jakiś czas, to nie jest KS-ing.

Jeśli jednak wsparcie ciągle próbuje odebrać ci zabójstwa, jeśli ktoś z twojej drużyny wstrzymuje się z użyciem swoich umiejętności zadających wysokie obrażenia i używa ich tylko wtedy, gdy wróg jest na bardzo niskim poziomie zdrowia, to jest to podręcznikowa definicja KS-ingu.Source : https://leaguefeed.net/what-does-ks-mean/