Czy Sam Bankman-Fried gra w League of Legends? Były dyrektor generalny FTX przyłapany na graniu w popularną grę


Były dyrektor generalny FTX, Sam Bankman-Fried, często nazywany SBF, znalazł się ostatnio w czołówce wiadomości finansowych po oszałamiającym upadku jego imperium kryptowalut.

Dla tych, którzy nie są na bieżąco, FTX, giełda kryptowalut z siedzibą na Bahamach, ogłosiła upadłość w listopadzie 2022 r. Następnie Sam, ówczesny dyrektor generalny, złożył rezygnację ze swojego stanowiska. W pewnym momencie zgłoszono, że Sam ma majątek warty aż 26 miliardów dolarów.

Niezależnie od zawiłości świata kryptowalut, Sam Bankman-Fried znany jest jeszcze z jednej rzeczy – League of Legends, popularnej gry MOBA wydanej przez Riot Games. Według firmy venture capital Sequoia Capital, widziano go kiedyś grającego w tę grę podczas spotkania z nimi.

Kiedy raport o upadku FTX trafił do wiadomości, użytkownik Twittera udostępnił zrzut ekranu wskazujący, że SBF grał w LoL w czasie furii. Opublikowali:

Użytkownik Twittera przyłapuje SBF grającego w LoL (zdjęcie za pośrednictwem Twittera)
Użytkownik Twittera przyłapuje SBF grającego w LoL (zdjęcie za pośrednictwem Twittera)

Czy Sam Bankman-Fried naprawdę grał w League of Legends?

Jak można się domyślić, odpowiedź na powyższe pytanie brzmi „tak”. Sam Bankman-Fried wielokrotnie tweetował o swoim przywiązaniu do League of Legends. W 2021 roku zamieścił serię tweetów na temat gry, które odzwierciedlały jego oddanie LoL-owi.

W tweecie z lutego 2021 r. SBF stwierdził:

„Jestem (nie)sławny z grania w League of Legends podczas rozmów telefonicznych”.

7) Jestem (nie)sławny z grania w League of Legends podczas rozmów telefonicznych. Będę też starał się unikać restartowania pamięci RAM, jeśli to możliwe. Jedna dodatkowa zaleta worków z fasolą: jeśli śpię w biurze, mój umysł pozostaje w trybie pracy i nie muszę przeładowywać wszystkiego następnego dnia. https://t.co/AKlQm7wneI

W kolejnych tweetach Sam powtórzył swoje zaangażowanie w grę, ujawniając, że regularnie się w nią ujawnia. Nie potrafił jednak odpowiedzieć, dlaczego tak bardzo przywiązał się do LoL-a. stwierdził:

8) W League of Legends: Gram dużo więcej, niż można by się spodziewać po kimś, kto rutynowo zamienia sen na pracę. Dlaczego? Cóż, jest jedna odpowiedź, która jest oczywista. Najbardziej uniwersalną cechą LoL jest to, że każdy, kto w nią gra, mówi, że wolałby tego nie robić.

Kontynuując serię tweetów, dodał, że podobnie jak uzależnienia od alkoholu i hazardu, LoL to jego opium. On napisał:

„Niektórzy piją za dużo, inni uprawiają hazard. Ja gram w League”.

SBF o swoim uzależnieniu od LoL (zdjęcie z Twittera)
SBF o swoim uzależnieniu od LoL (zdjęcie z Twittera)

Omawiając swoje uzależnienie od gry, SBF ujawnił, że angażuje się w nią, aby powstrzymać swój umysł przed wpadnięciem w spiralę myśli. Dodał, że wcześniej wypróbował Netflix jako rozwiązanie; jednak ze względu na szeroki zakres niekończących się treści nie był w stanie się skupić. Powiedział:

„Zamknę Netflix i włączę sport; ale jeśli nie ma wielu gier, na których mi zależy w tym czasie, nie jest to wystarczająco atrakcyjne, aby mnie rozproszyć. Netflix był zbyt atrakcyjny; sport zbyt nudny”.

17) I tak mój umysł będzie się kręcił, wyczerpany czy nie. Zamknę Netflix i włączę jakiś sport; ale jeśli nie ma wielu gier, na których mi zależy w tym czasie, nie jest to wystarczająco przekonujące, aby mnie rozproszyć. Netflix był zbyt przekonujący; sport, zbyt nudny.


Czy Sam Bankman-Fried jest dobry w League of Legends?

Pomimo wielu godzin grania w tę grę, Sam Bankman-Fried, jak sam przyznaje, nie jest najlepszym graczem League of Legends. Napisał na Twitterze, że jego rozwój w grze był minimalny i zauważył:

„Wiem, że powiedziałem to imię na tyle, by sugerować, że jestem w tym dobry, ale tak naprawdę nie jestem. To naprawdę zawstydzające, jak mało w tym urosłem”.

18) Więc otworzę League of Legends. I bez zastanowienia wejdę do gry, przygotuję draft i zacznę. (Uwaga na marginesie: wiem, że powiedziałem, że to wystarczająca nazwa, by Jestem w tym dobry, ale tak naprawdę nie jestem. To naprawdę zawstydzające, jak mało w tym urosłem.) https://t.co/UeWY36fCZz


Czy Sam Bankman-Fried naprawdę grał w League of Legends podczas spotkania?

Jak wspomniano wcześniej, według założyciela Sequoia Capital, SBF został „przyłapany” na graniu w LoL podczas korporacyjnego spotkania z firmą. Ramnik Arora, szef produktu FTX, ujawnił:

„Siedzę dziesięć stóp od niego i podszedłem, myśląc:„ O cholera, to było naprawdę dobre ”i okazuje się, że ten skurwiel grał w„ League of Legends ”przez całe spotkanie ”.


W tym momencie ani imperium kryptowalut, ani rankingi LoL nie wydają się zmierzać we właściwym kierunku dla SBF. Dopiero okaże się, czy wyda dalsze oświadczenia dotyczące któregokolwiek ze swoich przedsięwzięć.

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda


Źródło : https://www.sportskeeda.com/esports/does-sam-bankman-fried-play-league-legends-former-ftx-ceo-spotted-playing-popular-game