Clid zbanowany na 1 rok w zawodach LoL Esports

Profesjonalny gracz League of Legends został zawieszony we wszystkich oficjalnych ligach e-sportowych, w tym w League of Legends Champions Korea (LCK), z powodu poważnego niewłaściwego postępowania.

Clid zawieszony za molestowanie seksualne

Kim „Clid” Tae-min, profesjonalny gracz League of Legends LCK i rezerwowy gracz Hanwha Life Esports, został zawieszony we wszystkich oficjalnych ligach League of Legends, w tym w turniejach lokalnych i międzynarodowych, takich jak sezony wiosenne i liga letnia, a także w LCK Challengers League (LCKCL), niższa liga LCK. Zawieszenie to jest następstwem naruszenia zasad LCK dotyczących niewłaściwego zachowania na tle seksualnym.

Odkrywcze śledztwo

Po szeroko zakrojonym dochodzeniu przeprowadzonym przez komisję LCK, które obejmowało przegląd postów online i opinii graczy, ustalono, że Clid dopuścił się niewłaściwego zachowania seksualnego, jak donosi koreański dziennik Daily Esports.

W czerwcu kobieta zamieściła na X (dawniej Twitterze) zarzuty, że 24-latek molestował ją seksualnie. Jako dowód udostępniła zrzuty ekranu z ich rozmowy na platformie komunikacyjnej. Ponadto inna ofiara zgłosiła się, aby złożyć zeznania, twierdząc, że Clid wiedział, że jest nieletnia, kiedy zaczął ją molestować seksualnie.

Ani Clid, ani jego zespół Hanwha Life Esports nie wydali oficjalnych oświadczeń w sprawie jego zawieszenia.

Surowa sankcja z wieloma konsekwencjami

W wyniku rocznego zawieszenia Clid zostaje wykluczony z sezonu zasadniczego LCK i traci możliwość rywalizacji w innych regionach i wydarzeniach międzynarodowych, takich jak Mid-Season Invitational (MSI) i Mistrzostwa Świata (Światy).

Clid rozpoczął swoją profesjonalną karierę w League of Legends w Chinach w 2016 roku jako dżungler w Newbee Young. Po dołączeniu do LCK w 2018 roku grał w renomowanych zespołach, takich jak T1 i Gen.G.

Przeczytaj więcej: Dlaczego fani e-sportu będą największymi zwycięzcami pomimo ciągłych zmagań branży

Źródło: www.bing.com