Chovy i Peanut opuszczają GenG za darmo na rynku transferowym LoL

Gen.G ogłasza odejście kilku kluczowych graczy z zespołu League of Legends

Większość gwiazd drużyny League of Legends Gen.G, w tym Chovy i Peanut, są teraz wolnymi agentami po wygaśnięciu kontraktów z zawodnikami. Ten ruch obejmuje Chovy, Peanut, Doran i Delight, wszystkie podpisane do końca sezonu 2023 i zostały teraz wydane przez organizację LCK. W drużynie pozostaje jedynie AD Carry Peyz, który ma kontrakt ważny do przyszłego sezonu. Ta wiadomość zaskoczyła wielu fanów League, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zespół był jedną z najbardziej dominujących sił w Korei w sezonie 2023. Pięcioosobowy zespół, dowodzony przez środkowego Chovy’ego, wygrał oba splity LCK (pokonując obecnych mistrzów, T1, dwa razy) i zajął czwarte miejsce na Mid-Season Invitational w Wielkiej Brytanii. Jedyna poważna porażka w tym roku miała miejsce na Mistrzostwach Świata na własnym terenie na początku tego miesiąca, kiedy zostali wyeliminowani w ćwierćfinale przez Bilibili Gaming. Wielu obstawiało Gen.G jako pretendenta do tytułu obok chińskiej drużyny JD Gaming, ale przegrali w pięciu rundach z drugą w tabeli drużyną LPL w Busan.

Oprócz zawodników zespół opuszcza także główna jednostka trenerska Gen.G, składająca się z Score, Mafa i Museong, co oznacza całkowity reset pierwszego zespołu LCK. „Ich poświęcenie i niestrudzony wysiłek były ogromną siłą napędową naszych sukcesów i ze szczerą wdzięcznością życzymy im samych sukcesów i szczęścia w kolejnych rozdziałach” – napisała organizacja na X (wcześniej znanym jako z Twittera) po potwierdzeniu ich wyjazd 20 listopada. Chovy ze środkowej drużyny głównej drużyny i dżungler Peanut natychmiast stają się dwoma najgorętszymi wolnymi agentami na rynku graczy League i oczekuje się, że obaj wzbudzą spore zainteresowanie wraz z nadejściem przetasowań. LCK zaczyna się na dobre w tym miesiącu.

Całkowita reorganizacja gen.G

Chociaż widzieliśmy, jak organizacje League zwalniają i ponownie pozyskują członków zespołów po negocjacjach dotyczących nadchodzącego podziału, przesłanie dzisiejszego ogłoszenia skłania się ku zwolnieniu pełnego zawodnika, co oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, że w 2024 roku zobaczymy ich ponownie w biało-złotych koszulkach. Dopóki nie zostanie ujawnionych więcej ruchów, trudno powiedzieć, gdzie wylądują gwiazdy Gen.G. Doran, czołowy zawodnik drużyny, ujawnił, że zespół miał dołączyć do przetasowań na początku listopada, po szokującej porażce w ćwierćfinale Mistrzostw Świata przed własną publicznością.

Gen.G wypuścił także pełny zespół akademii, w skład którego wchodzili Zest, Casting, Winner, Ophelia, Carfe i Lospa, a także Coach Nova po zajęciu piątego miejsca w LCK Challengers League podczas poprzedniego splitu. Zespół ledwo zapewnił sobie miejsce w play-offach, ale został wyeliminowany 3: 0 przez Hanwha Life Challengers w sierpniu w serii play-offów. Ponieważ po epickim zwycięstwie T1 w Seulu w zeszły weekend dostępnych będzie więcej wolnych agentów, pełny skład drużyny Gen.G może nie być znany przez jakiś czas. Oczekuje się, że LCK rozpocznie sezon 2024 w styczniu przyszłego roku.

Źródło: www.bing.com