Chiński JD Gaming nie dotarł do finałów League of Legends World Championship po raz pierwszy od 2018 roku


Od 2018 roku chińska firma JD Gaming może dotrzeć do finałów League of Legends World Championship, największego na świecie turnieju e-sportowego. Dopiero w tym roku drużyna przegrała w półfinałowym meczu do pięciu zwycięstw.

(Zdjęcie: ELIJAH NOUVELAGE / AFP przez Getty Images)
Fani reagują podczas meczu półfinałowego League of Legends Worlds Championship pomiędzy T1 i JDG w State Farm Arena w Atlancie w stanie Georgia 29 października 2022 r. – T1 wygrał mecz do najlepszej z pięciu 3-1 i awansuje do światowego finału w San Francisco.


JD Gaming nie dociera do finału

Po raz pierwszy od 2018 roku chiński zakład na największy na świecie turniej e-sportowy JD Gaming nie dotarł do finału League of Legends World Championship 2022. Na podstawie raportu South China Morning Post chińska drużyna przegrała z 1- 3 gola przeciwko drużynie T1 z Korei Południowej w półfinale do pięciu zwycięstw. Odbyło się to w State Farm Arena w Atlancie w stanie Georgia.

Każdy reprezentant Chin dotarł do finału od 2018 roku, a trzy z czterech z tych drużyn wygrały zawody, z wyjątkiem roku 2020, kiedy Suning Team przegrał z Damwon Gaming z Korei Południowej.

Jak przebiegała gra

JD Gaming wygrało pierwszą grę, ale w kolejnych grach nie udało się, ponieważ ciągle przegrywali resztę. Według One Esports, T1 naciskał na chiński zespół, aby krzyżował się z takimi bohaterami jak Ryze, Nocturne i Gangplank.

Lee Sang-hyeok, popularnie znany jako Faker, jest również najlepszy, gdy gra się toczy, gdy używa swojego charakterystycznego bohatera, Ryze’s Realm Warp, gdy walczył przeciwko Sylasowi Yagao (Zeng Qi). Ostatecznie T1 uzyskał 30 zabójstw do siedmiu i wszystkie cztery smoki do Ocean Soul, co sprawiło, że JD Gaming nie udało się w ciągu ostatnich trzech gier.

„Jestem teraz bardzo szczęśliwy. W tym roku miałem dobre przeczucia i jestem tylko o krok od tego [the championship] więc to jest naprawdę świetne. Tym razem będę miał okazję dla moich fanów” – stwierdził Faker.

Historyczne kamienie milowe wydarzenia

Oprócz tego, że nie będzie chińskiej drużyny w wielkich finałach Mistrzostw Świata League of Legends w tym roku, co nie miało miejsca od 2018 roku, odbędzie się również pojedynek dwóch drużyn z tego samego kraju, który ostatni raz miał miejsce w 2017 roku. Dot Esports z Korei Południowej zdominowało imprezę e-sportową, ponieważ trzy z czterech drużyn z regionu zajmowały miejsca.

Przeczytaj także: Poradnik „League of Legends” K’Sante: Umiejętności i nie tylko – oto jak korzystać z bohatera zaprojektowanego przez Lil Nas X

Drużyna T1 z Korei Południowej awansuje do finałów, które odbędą się 5 listopada w San Francisco. Mają szansę zdobyć upragnione trofeum Summoner’s Cup i wygrać nagrodę pieniężną w wysokości 2,225 miliona dolarów.

Zwycięzca meczu pomiędzy Gen.G i DRX, który odbędzie się dzisiaj, będzie pretendentem T1 do wielkiego finału.

Powiązany artykuł: Lista nagłówków mistrzostw świata „League Of Legends” w 2021 r. Lista najchętniej oglądanych wydarzeń e-sportowych w tym roku

Ten artykuł jest własnością TechTimes

Ze scenariuszem Inno Flores

ⓒ 2022 TECHTIMES.com Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie powielaj bez pozwolenia.

Źródło : https://www.techtimes.com/articles/282705/20221101/china-jd-gaming-fails-reach-league-of-legends-world-championship-finals-first-time-since-2018.htm