Byli producenci „League Of Legends” założyli nowe studio The Believer Company


Byli dyrektorzy Riot Games zebrali 49,9 miliona funtów (55 milionów dolarów) na stworzenie The Believer Company – studia gier z siedzibą w Los Angeles, które planuje stworzyć grę „nowej generacji” z otwartym światem.

The Believer Company została założona przez byłego wiceprezesa Riot Games, Michaela Chow, oraz współzałożyciela Riot Games, Stevena Snowa, który był także producentem wykonawczym League Of Legends. Inne postacie przywódcze to absolwenci takich firm jak Bungie, EA, Microsoft i Twitter.

Chociaż studio nie ogłosiło jeszcze swojej pierwszej gry, zabezpieczyło fundusze w wysokości 49,9 miliona funtów i zostanie „zajęte pracą nad stworzeniem światowej klasy zespołu, który ma dostarczyć grę z otwartym światem nowej generacji, zakotwiczoną w oryginalnym IP, historiach gdzie wybory graczy mają znaczenie, oraz systemy rozgrywki, które zbliżają graczy, a nie ich rozdzielają”.

Liga Legend. Źródło: Gry Riot

„Ostatnie kilka lat przyniosło kilka bardzo ekscytujących technologii” — powiedział Snow w komunikacie prasowym. „W naszym świecie, w którym najważniejszy jest gracz, naszym celem jest wprowadzenie wybranych technologii do obszarów rozwoju i rozgrywki, aby ulepszyć naszych graczy i gry, które kochają.

Snow kontynuował: „Wprowadzenie free-to-play do Ameryki Północnej i Europy wraz z League of Legends naprawdę zmieniło sposób, w jaki gry mogą działać jako usługa. Możliwość odpowiedzialnego kształtowania przyszłości to dla nas przywilej. Jesteśmy podekscytowani, że możemy powiedzieć „nie, kurwa, dzięki” technologiom, które nie sprawią, że gra będzie przyjemniejsza”.

Chow dodał, że The Believer Company „aktywnie poszukuje podobnie myślących talentów”, aby zbudować kulturę pracy na pierwszym miejscu dla graczy. „Nie mógłbym być bardziej podekscytowany rozpoczęciem tej podróży ze Stevenem. Jest kochającym, niezłomnym orędownikiem graczy — czasami zaciekle broni ich najlepszych interesów. Nie ma lepszego chorążego do tego, co zamierzamy zrobić”.

W innych wiadomościach dotyczących gier, Riot Games ujawniło nadchodzącego kolejnego grywalnego bohatera Liga Legend.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=64075fbb9dc74ebd9aea04e224952ba4&url=https%3A%2F%2Fwww.nme.com%2Fnews%2Fgaming-news%2Fformer-league-of-legends-producers-found-new-studio-the-believer-company-3409513&c=3590250038590794197&mkt=fr-fr