Bethany Lutheran College rywalizuje o mistrzostwa krajowe League of Legends.

Artykuł drużyny e-sportowej Bethany Lutheran College o Narodowym Turnieju League of Legends

Ważne wydarzenie dla zespołu Bethany Lutheran College

Zespół e-sportowy Bethany Lutheran College jest gotowy wysłać swoją drużynę League of Legends (LoL) na mistrzostwa krajowe dziś wieczorem, gdzie o 19:00 zmierzą się z Oklahoma Christian University.

Zespół Vikings zdobył zaproszenie na mistrzostwa i zajmie 19. miejsce z 32 drużyn, które zakwalifikowały się do zawodów krajowych. To czwarty rok z rzędu, kiedy Bethany widzi swój zespół League of Legends na scenie krajowej, zajmując czwarte miejsce w 2021 r. i ósme w 2023 r.

Zasłużyli na swoje miejsce, wygrywając w tym roku 6:1 w Conference North i wygrywając trzy z czterech meczów play-off. Pokonali stan Iowa w pierwszej rundzie, po czym przegrali z najwyżej rozstawionym Uniwersytetem Maryville. Następnie Vikings zdobyli swoje miejsce po zwycięstwach nad Purdue University i Minnesotą i zajęli piąte miejsce na północy.

Skład

Zespół Bethany League of Legends składa się z pięciu starterów i dwóch rezerwowych. W podstawowym składzie wystąpią Aidan Fallon, Maurice Stuckenschneider, Noah Jardigan, Trevor Landkammer i Garret Weiss, natomiast rezerwowymi będą Jack Nguyen i Ben Haakenson.

O College League of Legends

Riot Scholastic Association of America (RSAA) zarządza konkurencyjną ligą College League of Legends (CLoL) w Ameryce Północnej. Około 400 szkół wyższych i uniwersytetów uczestniczy w wydarzeniach objętych sankcjami RSAA w Ameryce Północnej. Trzydzieści dwie drużyny zostały wybrane lub zakwalifikowały się do Krajowego Turnieju RSAA League of Legends. W tym roku Bethany otrzymała zaproszenie i zajęła dziewiętnaste miejsce wśród trzydziestu dwóch drużyn. Bethany zdobywała miejsce w Turnieju Krajowym w każdym z ostatnich czterech sezonów rywalizacji. Wikingowie zajęli miejsca w pierwszej czwórce w 2021 r. i w pierwszej ósemce w 2023 r.

Zespoły i gracze z uczelni e-sportowych muszą być powiązani z akredytowaną instytucją szkolnictwa wyższego w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie, w tym z dwu- lub czteroletnimi uczelniami, uniwersytetami i szkołami podyplomowymi. Gracze muszą być aktualnie zapisani na program studiów trwający co najmniej dwa lata i posiadać dobrą pozycję akademicką w szkole, do której zostali zapisani, jako studenci w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin.

Źródło: blcvikings.com