Aktualizacja 14.4: Riot zmienia więzy w League of Legends

Wraz z łatką 14.4 w League of Legends nadejdą ogromne zmiany w kanałach! Dowiedz się o wszystkich nadchodzących zmianach i przywrócenia równowagi w systemie kanałów oraz o ich wpływie na Twoje gry.

Mistrzowie z pojemnością kanału

Zanim zagłębimy się w zmiany, przyjrzyjmy się wszystkim bohaterom posiadającym umiejętność kanałowania:

– Aatroxa
– Fiddlesticks
– Illaoi
– Karma
–Kled
– Biały
– Malzahara
– Morgana
– Nocne
– Renata Glasc
–Taric
– Zac

Obecny system kanałów

Obecny system przekazu sprawdza, czy gracz ma tylko kilka klatek w czasie serwera. A ponieważ serwer działa tylko z szybkością 30 klatek na sekundę, gracz uruchamiający kanał jest bardzo wyrozumiały. Na przykład, jeśli Fiddlesticks rzuci swoją zdolność E przeciwko swojemu wrogowi, a wróg się odsunie, kanał powinien się przerwać. Jeśli jednak Fiddlesticksowi uda się złapać tego mistrza podczas kolejnego odświeżenia serwera, kanał nawet się nie zerwie. Dodatkowo, ze względu na niespójność taktowania serwera, jeśli kanał ma zadawać obrażenia, w większości przypadków zadaje jeszcze większe obrażenia, niż zamierzono. Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo niekorzystne dla gracza uwięzionego w kanale.

Riot ogłosił, że w patchu 14.4 League of Legends dokonają przeglądu całego systemu kanałów.

Nadchodzące zmiany

Dzięki temu Riot modyfikuje go za pomocą nieco nowszej technologii, która wykorzystuje wyzwalacze obszarowe. Teraz, jeśli mistrzowie opuszczą zasięg, kanał zostanie przerwany i kropka. Czas serwera nie będzie miał wpływu na tę zmianę. Dodatkowo, ponieważ czas serwera nie ma znaczenia, obrażenia będą znacznie bardziej spójne, co oznacza, że ​​będą mniej znaczące.

Bohaterowie, których zmiana najbardziej odczuje, to Aatrox, Kled i Malzahar. Powodem, dla którego są one najmniej dotknięte, jest to, że ich kanał jest inny. Poza nimi kanał wszystkich będzie znacznie bardziej spójny i słabszy niż wcześniej. A jeśli ci bohaterowie staną się znacznie słabsi, w przyszłości otrzymają wzmocnienia.

Data wydania

Oczekuje się, że zmiany kanałów zostaną opublikowane w patchu 14.4, zaplanowanym na czwartek, 22 lutego 2024 r.

Warto zauważyć, że Riot oświadczył, że może wprowadzić te zmiany później, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy.

Źródło: gameriv.com