7 najlepszych momentów rozgrywki w League of Legends Worlds


To są sztuki, dla których żyjemy.

Zaktualizowano 26 września o 14:29 (GMT+8): Dodano dwie dodatkowe atrakcje ze Mistrzostw 2020 i Mistrzostw 2021.

Scena League of Legends World Championship (Worlds) pokazała jedne z najlepszych, nie z tego świata gier na scenie MOBA.

Tak, mówimy o legendarnych momentach, oszałamiających strzałach i najlepszych kombinacjach wombo wszechczasów.

ONE Esports zawiera listę pięciu najlepszych momentów rozgrywki z 11 wspaniałych lat konkurencyjnej akcji LoL – z niezapomnianymi występami od takich ikon jak Enrique „xPeke” Cedeno Martínez po trzykrotnych mistrzów SK Telecom T1 (SKT T1).

Źródło: LoL Esports

Tak wygląda szczytowy LoL, wszystko ze Światów!


7 najlepszych momentów rozgrywki w historii League of Legends Worlds

7. Złoty kopniak DWG KIA Canyon (Światy 2021)
6. Suning’s Bin zdobywa pierwszy pentakill w historii finałów Mistrzostw (Worlds 2020)
5. 4-osobowa fala uderzeniowa Origen xPeke Orianna (Światy 2015)
4. ROX Tigers Smeb’s Ultimate Kennen (Worlds 2016)
3. Wyścig bazowy KT Rolster i Invictus Gaming (Worlds 2018)
2. Kultowa strzała ROX Tigers PraY (Worlds 2016)
1. Kombinacja Wombo SKT T1 była najlepszym momentem rozgrywki w historii Mistrzostw (Worlds 2017)


7. Złoty kopniak DWG KIA Canyon (Światy 2021)

To pułapka!

Aby pomóc swoim kolegom z drużyny zabezpieczyć Barona Nashora i grę, gwiazda DWG KIA Kim „Canyon” Geon-bu wykonała imponujące kopnięcie Lee Sin podczas trzeciego meczu z ich najlepszych z pięciu serii przeciwko Edward Gaming w finale Worlds 2021.

Jednym szybkim ruchem rzucił Sonic Wave, a następnie Tempest na Jayce’a Li „Flandre” Xuan-Jun i natychmiast włączył stoper. Ta świetna konfiguracja dała reszcie zespołu LCK ogromną szansę na pokonanie EDG, wznowienie walki z baronem Nashorem i wygranie trzeciego meczu, aby objąć prowadzenie w serii, co, jak wiemy, nie trwało długo.


6. Suning’s Bin zdobywa pierwszy pentakill w historii finałów Mistrzostw (Worlds 2020)

Świetny górny Chen „Bin” Ze-Bin pojawił się podczas Mistrzostw 2020, bijąc rekordy i zdobywając pierwszy w historii turnieju pentakill.

Podczas drugiego meczu z serii do zwycięstwa pięciu przeciwko DAMWON Gaming, Fiora z Bin pokonał reprezentantów LCK jeden po drugim. Starcie zmusiło DAMWONA do powolnego wycofania się z powrotem do swojej bazy, gdzie Bin osiągnął pentakill.

Zajmując drugie miejsce w tym roku, pentakill Bin był pamiętnym momentem w niezapomnianym debiucie zespołu na Mistrzostwach Świata.


5. 4-osobowa fala uderzeniowa Origen xPeke Orianna (Światy 2015)

Najstarszy wpis na tej liście pochodzi z Mistrzostw Świata 2015, kiedy to przywoływacze byli świadkami powstania hiszpańskiego gracza Enrique „xPeke” Cedeño Martíneza.

Podczas meczu Origen z LGD Gaming, xPeke wylądował 4-osobową falą uderzeniową, używając jednego ze swoich ulubionych bohaterów, Orianny. Zostało to utworzone z pomocą Jespera „Nielsa” Svenningsena (obecnie znanego jako Zven) Kalista ultimate, który powalił trzech członków LGD.

Fala Uderzeniowa bardzo pomogła xPeke’owi, a nawet zaowocowała Quadrakillem, pozostawiając Choi „Żołądź” Cheon-ju samego w obronie.


4. ROX Tigers Smeb’s Ultimate Kennen (Worlds 2016)

Z potężnymi graczami, takimi jak Smeb, ROX Tigers wspięli się na mistrzostwa świata i stali się faworytami słabszych.

W tym momencie rozgrywki Kennen ze Smeba wykonał najpiękniejszy czteroosobowy Slicing Maelstrom, jaki kiedykolwiek widzieliśmy, który jednym ciosem usunął Kim „Trick” Gang-yuna z G2 Esports, Lukę „Perkz” Perkovića i Alfonso „Mithy” Aguirre Rodrígueza . PraY wybrał pozostałych członków G2 i zdobył asa.


3. Wyścig bazowy KT Rolster i Invictus Gaming (Worlds 2018)

Kto mógłby zapomnieć o tym ekscytującym wyścigu bazowym KT Rolster i Invictus Gaming podczas ćwierćfinałów Mistrzostw 2018?

Widzowie praktycznie wstrzymali oddech na prawie 40 sekund, gdy Invictus Gaming i KT Rolster bronili swojego Nexusa. Dla KT Rolster ten moment rozgrywki był wszystkim, ponieważ Invictus Gaming prowadził już z dwoma zwycięstwami w tej najlepszej z pięciu serii. Kolejna strata zakończyła bieg na Mistrzostwach.

Właśnie wtedy, gdy Fiora z Kang „TheShy” Seung-loka miała zadać ostateczny cios i zakończyć grę, KT Rolster i trzech pozostałych członków Song „Smeb” Kyung-ho’s Irelia, Go „Score” Gragas Dong-bina i Son „ Ucal” Azir Woo-hyeona dokonał niemożliwego i przekroczył linię mety jako pierwszy w tym podstawowym wyścigu.

Być może ponieśli niewielką porażkę, ale Invictus Gaming nadal awansuje z tej serii, a później zostanie mistrzem Mistrzostw 2018 nad Fnatic.2. Kultowa strzała ROX Tigers PraY (Worlds 2016)

W sztuce, która oficjalnie byłaby znana jako „The Longshot”, Kim „PraY” Jong-in z ROX Tigers trafił strzałę swojego życia przeciwko SKT T1 w ich pojedynku na Mistrzostwach 2016.

Z bazy SKT T1 PraY rzucił ostateczną umiejętność Zaczarowana Kryształowa Strzała Ashe w kierunku Ekko Lee „Duke’a” Ho-seonga, który w tym czasie dokonywał teleportacji. Po pasjonujących siedmiu sekundach od chwili, gdy strzała wystrzeliła, trafiła dokładnie w Duke’a, co opóźniło jego powrót do bazy. To kupiło ROX cenny czas na zadawanie obrażeń pozostałym członkom SKT T1 i ostatecznie zniszczenie ich Nexusa i wygranie gry.

„On (PraY) otrzymał ryczący okrzyk” – powiedział koreański aktor Kim Dong-jun. „Fani opisali to jako boski strzał”.


1. Kombinacja Wombo SKT T1 była najlepszym momentem rozgrywki w historii Mistrzostw (Worlds 2017)

Pięć lat wydaje się jak wczoraj, zwłaszcza gdy wspominasz tę szaloną grę, którą rozegrał trzykrotny mistrz świata SKT T1.

W drugim dniu meczów fazy grupowej zaskoczył Edward Gaming, gdy Rakan Lee „Wolf” Jae-wan i Cho’Gath Heo „Huni” Seung-hoon jednocześnie błysnęli w kierunku EDG, by rzucić The Quickness i Rupture oraz Feral Scream.

Gdy SKT T1 uzyskał wystarczającą kontrolę tłumu nad chińską drużyną, Twitch Bae „Bang” Jun-sika uzupełnił swoje trujące umiejętności Venom Cask i Spray and Pray, a także polecenie Lee „Faker” Sang-hyeoka: Shockwave. Han „Peanut” Wang-ho zapewnił, że EDG miał trudności z ucieczką, aktywując swój Kataklizm, aby zakończyć kombinację wombo.

CZYTAJ WIĘCEJ: Suning’s SofM: „Jestem naprawdę dumny jako jedyny wietnamski gracz, który dotarł tak daleko”

Źródło : https://www.oneesports.gg/league-of-legends/best-gameplay-moments-worlds/