7 najbardziej pamiętnych zagrań w e-sporcie League of Legends w 2022 roku


LoL Esports miał barwny rok, z kilkoma pamiętnymi zagraniami wykonanymi przez graczy z całego świata, takich jak caPs, Deft, Faker, Meiko i Humanoid. (Zdjęcie: Gry Riot)

Scena e-sportowa League of Legends (LoL) miała tętniący życiem rok, z meczami pełnymi intensywnej, zapierającej dech w piersiach akcji i wyciskającej łzy narracji przez cały rok.

Umożliwili to zawodowi gracze, którzy ciężko pracowali, aby opanować grę i wykonali jedne z najlepszych zagrań w ciągu całego roku.

Sporządziliśmy listę niektórych z naszych ulubionych i najbardziej pamiętnych zagrań z sezonu LoL Esports wraz z profesjonalistami, którzy je stworzyli.

Wydaje się, że Mid-Season Invitational minęło całe wieki, ale nie możemy zapomnieć, jak genialne było G2 Esports aż do półfinałów.

W szczególności ich środkowy zawodnik, Rasmus „Caps” Borregaard Winther, był nie do pokonania na Zoe. W meczu z chińską drużyną Royal Never Give Up (RNG) na dolnej linii, obrócił zasadzkę RNG na dolnej linii na korzyść G2.

Gdy członkowie RNG upadli na Victora „Flakked” Lirolę Tortosę i Raphaëla „Targamasa” Crabbé, capy wtargnęły i zabiły Chen „GALA” Wei i Yan „Wei” Yang-Wei, a Li „Xiaohu” Yuan-Hao ledwie chybione. prawie zginął przeciwko środkowej linii G2.

Podczas fazy grupowej na Mistrzostwach 2022, gracz wspierający RNG, Shi „Ming” Sen-Ming, użył superumiejętności Setta, Show Stopper, aby wysłać trzech członków CBTC Flying Oyster w powietrze (dosłownie) na środkową linię i wykończyć ich Q Setta i pomoc reszty RNG.

To był tak zapierający dech w piersiach ruch, że doprowadził publiczność do szaleństwa, gdy RNG kontynuowało swoją drogę do dominacji przez resztę gry.

Nikt nie spodziewał się, że Fnatic zagra tak dobrze, jak na Mistrzostwach. Chociaż nie udało im się zakwalifikować do fazy pucharowej, odbyli wybuchową podróż w fazie play-in i pierwszej połowie fazy grupowej, a także wykonali kilka imponujących zagrań.

Najbardziej pamiętny z nich był mecz pomiędzy EDward Gaming i FNC, gdzie walka drużynowa nad rzeką w pobliżu Dragon Pit wybuchła po tym, jak trzech członków EDG próbowało zmierzyć się z Drake’em z czwartego miejsca w Europie.

Początkowo EDG miało przewagę pomimo przewagi liczebnej, eliminując dwóch członków Fnatic, pozostawiając Marka „Humanoida” Brázdę i ówczesnego dolnego gracza zespołu, Eliasa „Upseta” Lippa.

Jednak pomimo obrażeń Sivir zadanych przez Park „Viper” Do-hyeon, Humanoid był w stanie pokonać dolnego EDG i użył narzędzi do walki Azira, aby pozwolić Upsetowi zabić dwóch członków EDG, a następnie Humanoid wykończył EDG czystym asem na Tian „Meiko” Ye to Yuumi.

Wsparcie RNG Meiko jest znany ze swoich starć z Yuumi i Threshem. Jednym z najbardziej pamiętnych było spotkanie EDG i Cloud9 na Mistrzostwach 2022.

Meiko na Thresh umiejętnie zahaczyła członków C9 Q Strażnika Łańcuchów, a nawet dokładnie przewidziała, dokąd uda się Nicolaj „Jensen” Jensen po użyciu błysku.

Te doskonałe haki Meiko ostatecznie zdobyły dwa zabójstwa na korzyść EDG.

3. Fałszywi wrogowie na Akali oraz Ryze’a – (MSI i Mistrzostwa 2022)

Kupa śmiechu KOZA Lee „Faker” Sang-hyeok jest mistrzem ucieczek na Summoner’s Rift i dlatego zyskał przydomek „Niemożliwy do zabicia Król Demonów”.

Rok 2022 obfitował w takie momenty, ale chyba te najbardziej pamiętne miały miejsce na arenie międzynarodowej.

W meczu półfinałowym MSI przeciwko G2, caps ścigał Fakera ze środkowej linii do rzeki. Gdy tylko Akali uderzyła w ścianę dołu Barona, Faker użył Osłony Zmierzchu, aby ukryć kierunek, w którym zmierzała Akali.

Faker oszukuje capsy, myśląc, że wróci na stronę dżungli T1, ale zamiast tego kieruje się w stronę dżungli po stronie G2, gdzie ostatecznie pozwala wieżyczce go zabić.

Kolejnym pamiętnym momentem był mecz półfinałowy Mistrzostw 2022 pomiędzy T1 i JD Gaming, w którym Faker ledwo przeżył pojedynek 1 na 1, mając tylko 5 punktów zdrowia. Następnie, gdy członkowie JDG ścigali go na górnej alei, Faker udał się do ukrycia w krzakach i natychmiast użył superumiejętności Ryze’a, Realm Warp, aby oddalić się od chińskiej drużyny.

Odradzające się wieżyczki Inhibitorów rzadko pozbawiają drużynę zwycięstwa, ale na tegorocznych Mistrzostwach zdarzyło się to co najmniej dwa razy, dzięki czemu fani szybko zdobyli mem MVP.

Jeden z tych incydentów miał miejsce w meczu pomiędzy T1 a JDG, kiedy T1 zbliżał się do Nexusa JDG. Zanim zdążyli uderzyć w Nexus, odrodziła się wieża hamująca, uniemożliwiając T1 zamknięcie gry.

Ale prawdopodobnie najbardziej pamiętnym był mecz ćwierćfinałowy pomiędzy DRX i EDG, w którym Kim „Deft” Hyuk-kyu próbował zakończyć grę tylnym wejściem, które prawie zniszczyło Nexus EDG.

Jednak wieża hamująca odrodziła się, gdy Nexusowi pozostało 1 HP, co uniemożliwiło Deft wygranie gry dla DRX i zakończyło się złamanym sercem dla słabszych Koreańczyków w tamtym czasie.

Oczywiście, kto może zapomnieć o ostatnim meczu finałów Mistrzostw Świata 2022? Podczas gdy zarówno DRX, jak i T1 mieli wiele znakomitych momentów, nie możemy zapomnieć, jak DRX Top Laner i MVP finałów Mistrzostw, Hwang „Kingen” Seong-hoon, spisał się na Aatrox.

W jego rękach Ostrze Darkinów było bestią, której nie można było powstrzymać.

W szczególności Kingen uniemożliwił Fakerowi zwycięstwo tylnymi drzwiami, co pozwoliło DRX ruszyć w kierunku bazy T1 ze wzmocnieniami Starszego Drake’a na plecach i ostatecznie wygrać ostatnią grę, aby zostać mistrzem Mistrzostw 2022.

Anna jest niezależną pisarką i fotografką. Jest miłośniczką gier RPG i platformówek oraz maniakiem League of Legends. Jest także entuzjastką jedzenia, która uwielbia dobrą filiżankę czarnej kawy.

Aby uzyskać więcej aktualizacji wiadomości e-sportowych, odwiedź https://yhoo.it/YahooEsportsSEA i sprawdź Yahoo Esports w Azji Południowo-Wschodniej Strona na Facebooku oraz Świergotjak i nasze Kanał o grach na YouTube.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63a6b8c69cb54e878947fd819a57b2ed&url=https%3A%2F%2Fnews.yahoo.com%2Fleague-of-legends-the-7-most-memorable-plays-in-lol-esports-in-2022-072919700.html&c=15037653130163498563&mkt=fr-fr