5 najlepszych momentów z League of Legends Worlds 2023 jak dotąd

Najlepsze momenty w League of Legends Worlds 2023

W League of Legends Worlds 2023 T1 i Weibo Gaming zmierzyły się w półfinałach, co uczyniło ich dwójką finalistów. W turnieju doszło już do niesamowitych chwil dzięki utalentowanym graczom z najlepszych drużyn na świecie. Ale jakie były najważniejsze wydarzenia w konkursie?

Zika cudem ucieka

Mimo że zespół LNG Esports musiał wcześniej opuścić turniej, czołowy gracz Tang „Zika” Hua-Yu rozegrał niezapomniany mecz na scenie szwajcarskiej przeciwko KT Rolster. Na swoim podpisie Jaxie Zika udało się uciec z odrobiną życia, pomimo wysiłków trzech członków KT Rolster, aby go zabić.

Niesamowite skoki totemów w połączeniu z niesamowitymi unikami sprawiły, że oglądanie tej gry było bardzo ekscytujące. Zespół LNG wygrał serię 2-1, a Zika odegrał kluczową rolę w tych zwycięstwach.

Wyjątkowy występ Onera z Rellem

Dżunglarz T1 Moon „Oner” Hyeon-jun został skrytykowany za słaby występ podczas letniego splitu i wzbudził wątpliwości przed League of Legends Worlds 2023. Jednak Oner zabłysnął podczas turnieju, wykonując imponujące zagrania z takimi mistrzami jak Rell, Sejuani i Jarvana IV.

Najbardziej godną uwagi grą koreańskiego dżunglera był mecz przeciwko JD Gaming w trzeciej grze półfinału. Onerowi udało się uniknąć superumiejętności Ashe’a wykonanej przez Lou „MISSING” Yun-Fenga, a następnie wykonał doskonałą superumiejętność Rell, która pozwoliła jego drużynie przejąć kontrolę nad meczem w kluczowym momencie.

Gumayusi miażdży Władcę i 369

Lee „Gumayusi” Min-hyeong stopniowo ugruntował swoją pozycję jednego z najlepszych prowadzących na świecie. Jak dotąd odegrał kluczową rolę w sukcesie T1 na League of Legends Worlds 2023. Jego wyjątkowe wybory w połączeniu z niezwykle agresywnym startem i doskonałym zespołem bojowym opłaciły się T1.

Szczególnie jedna gra wyróżniała się w ostatnim meczu serii pomiędzy JD Gaming i T1. Podczas kluczowej walki drużynowej wokół smoka, Gumayusi, wybrany przez Varusa, zdołał utrzymać się na nogach i samotnie stawić czoła Parkowi „Władcy” Jae-hyukowi i Baiowi „369” Jia-Hao z JD Gaming.

Rycerz i Władca niszczą KT Rolster

JD Gaming nie było w stanie osiągnąć „Złotej Drogi”, ale mistrzom LPL udało się zaprezentować niezwykłą grę podczas wydarzenia, a każdy gracz miał swój najważniejszy moment. Jednak dynamiczne duety Zhuo „Knight” Ding i Ruler szczególnie wyróżniały się podczas serii ćwierćfinałowej przeciwko KT Rolster.

Faker mści się sześć lat później

Lee „Faker” Sang-hyeok rozegrał niesamowitą serię przeciwko JD Gaming w zwycięstwie T1 3:1 nad tytanami LPL. Zgodnie z obietnicą Koreańczykom udało się zatrzymać „Złotą Drogę” dzięki momentom świetności wszystkim graczom, a najważniejszym momentem w całej serii był Azir Fakera.

Jego fantastyczny, zwycięski ruch w trzeciej grze z serii może być jedną z najwspanialszych akcji, jakie League of Legends kiedykolwiek widziało. JD Gaming przygotowywał się do wielkiego ruchu z Baronem, ale wszystko to zostało zniweczone w jednej chwili, gdy Faker rzucił się na tylną straż wroga, przewidział błysk Władcy i wykonał superumiejętność Azira, idealną do natychmiastowej eliminacji Varusa. T1 szybko podążył za nim, przepychając się przez środkową linię, a następnie skierował się do punktu meczowego.

Źródło: www.sportskeeda.com