2XKO: Ujawniono wyłącznie potencjalną datę premiery

2XKO może wystartować już za sześć miesięcy.

Ujawniono okno uruchamiania 2XKO

Podobno ujawniono okno premiery 2XKO, nadchodzącej bijatyki z postaciami z League of Legends. Rok 2024 postępuje, deweloper Riot Games w dalszym ciągu dzieli się nowymi informacjami na temat swojego najnowszego projektu. Gra, wcześniej znana jako „Projekt L”, na początku tego roku otrzymała wreszcie nową nazwę 2XKO wraz z lawiną nowych materiałów z rozgrywki. Teraz, gdy zaczyna pojawiać się coraz więcej wieści na temat tytułu, wydaje się, że wiemy też lepiej, kiedy dokładnie powinniśmy się go spodziewać. Według informatora Daniela Richtmana, który w przeszłości miał dokładne informacje na temat gier, telewizji i filmu, Riot Games spodziewa się premiery 2XKO na początku 2025 roku. Richtman wyraźnie stwierdza, że ​​bijatyka będzie dostępna już w styczniu 2025 r. Na razie członkowie Riot zobowiązali się jedynie ogólnie do premiery 2XKO jako całości w 2025 r., ale styczniowa premiera oznaczałaby, że gra pojawi się zaledwie jeszcze sześć miesięcy.

Ujawniono nowe postacie i etapy

W miarę upływu czasu Riot odkrywa nowe sceny i postacie, które pojawią się w 2XKO. Obecnie wiadomo, że lista wojowników w grze obejmuje mistrzów League of Legends, takich jak Darius, Ahri, Ekko, Yasuo, Jinx i Illaoi, a prawdopodobnie uwzględnieni zostaną także inni, tacy jak Katarina, Garen i Lucian. Na tym etapie potwierdzono także sceny odnoszące się do Piltover, Bilgewater i Ionii, ale więcej z pewnością zostanie ogłoszonych wkrótce.

Dostępność międzyplatformowa dla 2XKO

W przeciwieństwie do samego League of Legends wiemy, że 2XKO ukaże się jednocześnie na PlayStation 5 i Xbox Series X/S oraz na PC. Przez całe życie LoL-a, niezmiennie popularna gra MOBA była dostępna wyłącznie na komputerach PC (i Mac). 2XKO jest częścią większej inicjatywy obejmującej tytuły ze świata League of Legends, które zaczęły pojawiać się na konsolach w ostatnich latach, w związku z zamiarem Riot rozszerzenia zasięgu swojego największego adresu IP.

W perspektywie krótkoterminowej Riot ogłosił niedawno, że przenosi swoją strzelankę wieloosobową Valorant na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Oczekuje się, że Valorant rozpocznie nowe bety na konsolach pod koniec tego tygodnia, a pełna premiera na nowych platformach ma nastąpić w pewnym momencie w 2024 roku.

Źródło: komiks.com