2022 Podsumowanie ćwierćfinałów League of Legends Worlds


Nadeszły ćwierćfinały League of Legends Worlds 2022, a osiem drużyn jest gotowych do walki o miejsce w półfinale w Atlancie w stanie Georgia. Która z ośmiu drużyn przejdzie dalej? Czy Zachód będzie miał drużynę, która to przetrwa, czy też będzie zdominowany?

Była też szansa na tworzenie historii. Dzięki dopasowaniu T1 i Royal Never Give Up, jest to ich szansa na zmierzenie się łeb w łeb i kontynuowanie długiej historii rywalizacji ze sobą w największym turnieju na świecie. Faker i Xiaohu są najlepszymi środkowymi graczami w turnieju, ale tylko jeden może to zrobić.

DRX i Deft mają też szansę dostać się do półfinału. Deft stał się jedną z ulubionych fabuł podczas turnieju, a fani i analitycy mają nadzieję, że jego ugruntowana kariera może wreszcie obejmować mistrzostwo świata w jego trofeum. Czy uda mu się pokonać broniących tytułu mistrzów w Edward Gaming Hycan, czy też upadną? Czas się przekonać.

CZYTAJ WIĘCEJ: 2022 League of Legends Worlds Groups – podsumowanie dnia ósmego

Wyniki ćwierćfinałów Mistrzostw 2022:

Łotr kontra JDG Intel Esports Club:

 • Klub e-sportowy JDG Intel > Łotr
 • Łotrzyk < Klub e-sportowy JDG Intel
 • Klub e-sportowy JDG Intel > Łotr
(Źródło: Bruno Alvares/Riot Games)

Ostatnia nadzieja dla Zachodu spadła, a Rogue wraca do Europy. Po mocnym starcie w fazie grupowej, w drugim tygodniu utykali, a spadek trwał nadal przeciwko JDG. Ich ćwierćfinały Mistrzostw Świata były opowieścią o górnej alei, w której 369 stale zdobywało przewagę i rozbijało się o Rogue, pozwalając reszcie drużyny grać po swojemu, nie pozwalając, aby cokolwiek wymknęło im się z rąk.

Po meczu okazało się, że skład Rogue może się zmienić, a niektórzy z ich graczy nie zostaną poproszeni o rezygnację na przyszły rok, ale poza tym nic nie wiadomo o tym składzie w przyszłym roku. Tylko czas pokaże tej drużynie.

T1 kontra Royal Nigdy się nie poddawaj

 • T1 > Królewski nigdy się nie poddawaj
 • Królewski nigdy się nie poddawaj < T1
 • T1 > Królewski nigdy się nie poddawaj
T1 kłania się po pokonaniu RNG podczas ćwierćfinałów Mistrzostw.
(Źródło: Bruno Alvares/Riot Games)

Faker i jego zespół to zrobili. Przybyli do ćwierćfinałów Mistrzostw i wyszli. W rewanżu finałów MSI 2022 zmienili wynik i przetoczyli Royal Never Give Up. Było jednak blisko, bo musieli wrócić z deficytu i pokonać rywalki w drugim meczu.

Top laner T1, Zeus, nie grał dobrze w tym meczu, ale jego solidny umysł w połączeniu z chemią, w której drużyna zwyciężyła, doprowadziła ich do zmierzenia się z JDG Intel Esports Club w Atlancie. Czy Zeus wytrzyma pokaz 369, czy T1 przegra w ćwierćfinale drugi rok z rzędu? Dowiemy się, kiedy obie drużyny zagrają o swoje miejsce w wielkim finale w przyszły weekend.

Gen.G kontra Damwon Kia

 • Gen.G > Damwon Kia
 • Damwon Kia < Gen.G
 • Damwon Kia > Gen.G
 • Gen.G < Damwon Kia
 • Gen.G > Damwon Kia

Pierwsze odwrotne przemiatanie prawie miało miejsce podczas ćwierćfinałów Mistrzostw. Po dominacji w pierwszych dwóch meczach Gen.G przegrał dwa mecze z Damwon Kia, co doprowadziło do pięciu gier typu „zrób lub zgiń” dla obu drużyn. Pierwsza drużyna koreańska, gen. G, pojawiła się i zarezerwowała bilet do Atlanty.

DRX kontra Edward Gaming Hycan

 • Edward Gaming Hycan > DRX
 • DRX < Edward Gaming Hycan
 • DRX > Edward Gaming Hycan
 • Edward Gaming Hycan < DRX
 • DRX > Edward Gaming Hycan

Pierwsze odwrotne przeciągnięcie miało miejsce podczas ćwierćfinałów Mistrzostw Świata w 2022 roku i to w spektakularny sposób. DRX, czwarty koreański zespół, zdołał pokonać obrońcę tytułu mistrza świata w Edward Gaming Hycan. Było mnóstwo fajerwerków, w tym inhibitor ratujący grę dla Edward Gaming Hycan, gry ze sprzęgłem i mnóstwo łez.

Deft, jeden z najlepszych dolnych graczy wszech czasów, płakał po zwycięstwie swojej drużyny. To już drugi raz, kiedy dotarł do półfinału podczas Mistrzostw Świata, ostatni raz w 2014 roku z Samsung Blue. On i jego zespół zaszli dalej niż ktokolwiek przewidywał w turnieju, ale ich kolejni przeciwnicy będą trudni, ponieważ będą to mistrzowie LCK, Gen.G.

CZYTAJ WIĘCEJ: G2 Brokenblade: „Nie sądzę, że to zbyt wyjątkowe, aby myśleć w ten sposób jako gracz”.

Po zakończeniu ćwierćfinałów Mistrzostw 2022 nadszedł czas, aby pozostałe drużyny udały się do Atlanty, aby zagrać o swoje miejsce w Wielkich Finałach w San Francisco. Pełny harmonogram półfinałów Mistrzostw Świata można znaleźć na stronie lolesports.com.Źródło : https://www.theclick.gg/esports/esports-games/league-of-legends-esports-games/2022-league-of-legends-worlds-quarterfinals-recap/