Zwiastun GTA 6 powoduje wzrost akcji Take Two przed wynikami finansowymi

Ogłoszenie, które powoduje gwałtowny wzrost akcji Take-Two Interactive

Niedawno akcje Take-Two Interactive odnotowały w środę spektakularny wzrost o 5%, po potwierdzeniu rychłego pojawienia się kolejnej części serii Grand Theft Auto. Prezes Rockstar Games, Sam Houser, zapowiedział premierę pierwszego zwiastuna kolejnego Grand Theft Auto zaplanowaną na początek grudnia, z okazji 25-lecia studia.

Wzrost przewidywany na rok 2024

Według źródeł Take-Two ma wkrótce ogłosić oficjalne oświadczenie, być może dotyczące daty premiery gry. Firma zasugerowała możliwą premierę w 2024 r., w ramach swoich ambitnych celów osiągnięcia ponad 8 miliardów dolarów przychodów netto i ponad 1 miliard dolarów skorygowanych, nieograniczonych przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej.

Ostatnia część serii, GTA V, została zapowiedziana w 2011 roku i wydana w 2013 roku, a dekadę później pozostała ulubieńcem fanów. „Grand Theft Auto V” jest obecnie drugą najlepiej sprzedającą się grą w historii pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy, zaraz za Minecraftem od Mojang, spółki zależnej Microsoftu. Różne franczyzy Rockstar, takie jak Grand Theft Auto i Red Dead Redemption, znacząco przyczyniły się do wzrostu cen akcji Take-Two i kapitalizacji rynkowej wynoszącej 23,16 miliarda dolarów.

„Znaczący” okres dla Take-Two po roku 2024

Take-Two zasugerował wcześniej, że lata po 2024 r. będą „ważnym” okresem dla firmy, w której wyznaczono ambitne cele polegające na osiągnięciu ponad 8 miliardów dolarów przychodów netto i ponad 1 miliarda dolarów przychodów skorygowanych, nieograniczonych przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej. Oczekiwania na premierę kolejnego Grand Theft Auto są bardzo duże, a GTA V zostało już docenione za jakość graficzną i styl rozgrywki. Gra w dalszym ciągu generuje znaczne przychody dla Take-Two za pośrednictwem swojej platformy internetowej.

Solidny wzrost Take-Two w roku budżetowym 2024

W sierpniu, publikując wyniki za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2024, Take-Two odnotowało imponujący 20% wzrost całkowitego przychodu netto rok do roku, osiągając 1,20 miliarda dolarów. Głównymi wkładami w ten sukces były gry „Grand Theft Auto Online” i „Grand Theft Auto V”. Od dzisiaj akcje Take-Two zwyżkowały o prawie 31% w stosunku rocznym.

Źródło: www.bing.com