Zwiastun Grand Theft Auto Trilogy ujawnia datę premiery 11 listopada


Grand Theft Auto 3 kończy 20 lat w piątek, a Rockstar zaprezentował ulepszoną wersję, która pojawi się w kolekcji trylogii Definitive Edition.

Gwiazda rocka

Rockstar Games ujawniło, że gorąco oczekiwany Grand Theft Auto: The Trilogy — Definitive Edition będzie gotowe na nowoczesne platformy 11 listopada jako remastery Grand Theft Auto 3, Vice City i San Andreas — które po raz pierwszy pojawiły się na PlayStation 2 — te przełomowe otwarte światy gry z początku 2000 roku będą miały ulepszoną grafikę i zmienione schematy sterowania, które zbliżają je do współczesnych gier akcji.

ten Kolekcja 60 USD nadchodzi PS5PS4, Xbox Series X, Xbox One, Nintendo Switch i PC. Konsole dostaną także fizyczną edycję 7 grudnia.

Wraz z ujawnieniem daty premiery zobaczyliśmy również nowy zwiastun, który dał nam pierwsze spojrzenie na zaktualizowaną grafikę i schemat sterowania w grze, co sprawi, że powrót do tych klasycznych gier będzie jeszcze bardziej kuszący. Szczegóły dotyczące tej kolekcji najpopularniejszych gier Rockstar w ciągu ostatnich kilku tygodni wyciekł online, więc trochę zaskakuje, że będziemy mogli go zdobyć znacznie wcześniej, niż się spodziewaliśmy.

W wersji Definitive Edition twórcy dodali szereg ulepszeń poprawiających jakość życia tych trzech gier, skupiając się na zapewnieniu, że są one wierne oryginałom. Chociaż to ekscytujące widzieć, że GTA 3, Vice City i San Andreas poprawiły wydajność i wygląd, a także zaktualizowany schemat sterowania, który czerpie wskazówki z systemu strzelania w Grand Theft Auto V – Definitive Edition nie jest pełną wersją i w dużej mierze zachowuje wygląd oryginału.

Wydanie Definitive Edition to nie tylko pierwszy raz, kiedy era gier GTA na PS2 pojawiła się na nowoczesnych konsolach, ale także pierwszy raz, kiedy w te gry będzie można grać na konsoli Nintendo. Ostatnim razem, gdy gra Grand Theft Auto została wydana na platformę Nintendo, była Chinatown Wars w 2009 roku na DS, która była bardziej spin-offem, który eksperymentował z formatem dwuekranowym tego przenośnego urządzenia. The Definitive Edition będzie debiutem GTA 3, Vice City i San Andreas na konsoli Nintendo. Aby to zrobić po raz pierwszy, wersja Nintendo Switch ma również ekskluzywną opcję celowania żyroskopowego za pomocą kontrolerów Joy-con, umożliwiając celowanie i jazdę za pomocą ruchu urządzeń.

Grand Theft Auto: Vice City Definitive Edition

Tommy Vercetti i Lance Vance są gotowi do akcji w zmodernizowanej wersji Vice City.

Gwiazda rocka

Podczas gdy seria GTA odniosłaby astronomiczny sukces dzięki nowszym wpisom, trzy gry z tej kompilacji są najbardziej kultowymi i płodnymi grami z serii, które również ukształtowały cały gatunek gier. Oryginalna Grand Theft Auto została wydana w 1997 roku, ale seria stała się hitem głównego nurtu – i piorunochronem dla kontrowersji – dzięki Grand Theft Auto 3 w 2001 roku.

GTA 3 ostatecznie było przełomowym momentem dla branży gier, równie pionierskim i popularyzującym strukturę tego, co teraz nazywamy grą z otwartym światem. Pozwalając graczom zwiedzać duże miasto z niespotykaną dotąd dozą wolności, pozwalając im na podejmowanie wielu aktywności i porywanie mnóstwa pojazdów, zapewniało to mnóstwo godzin zabawy w znajdowaniu własnego rodzaju zabawy.

Ogłoszenie daty premiery trylogii GTA zbiega się również z 20. rocznicą Grand Theft Auto 3. Wraz z ogłoszeniem daty premiery, szef rozwoju Rockstar North, Aaron Garbut, miał kilka komentarzy na temat znaczenia GTA 3 i tego, jak jego wpływ ukształtował dewelopera w to, czym jest dzisiaj.

Grand Theft Auto: San Andreas Definitive Edition

CJ wytyczy ścieżkę zniszczenia w zaktualizowanym San Andreas.

Gwiazda rocka

„GTA 3 pomogło wyjaśnić nasze podejście do tworzenia gier i jest to coś, co utkwiło nam w każdej grze, którą tworzymy” – powiedział Garbut. „Od GTA 3 po GTA V, serię Red Dead Redemption i wszystko inne: koncentrujemy się na budowaniu światów – i na tym, aby były one jak najbardziej wiarygodne, szczegółowe, interesujące, zróżnicowane i żywe. Chcemy tworzyć takie światy, które czujesz się tak, jakbyś żył, w którym czujesz się dynamiczny i wypełniony innymi postaciami. Gdzie nie jest to tylko fasada, która ożywa wokół ciebie i dla ciebie, ale miejsce tak prawdziwe, jak tylko możemy, i takie, które jest wypełnione historiami, postacie, wydarzenia i zabawne, ciekawe rzeczy do zrobienia”.

Wraz z premierą trylogii GTA, Rockstar Games pracuje również nad aktualizacją Grand Theft Auto 5 na PlayStation 5 i Xbox Series X. Zbliżając się do swojej 10. rocznicy, GTA V pozostaje najpopularniejszą grą Rockstar. Publiczność gry i jej trybu online rośnie z roku na rok, więc nawet z plotkami o Grand Theft Auto 6, które wciąż krążą, przez jakiś czas będziemy oglądać więcej serii Grand Theft Auto.Source : https://www.cnet.com/tech/gaming/grand-theft-auto-trilogy-trailer-reveals-nov-11-release-date/