Zwiastun Grand Theft Auto 6 już bije rekordy – na miesiąc przed premierą

Powrót GTA 6: rekord pobity jeszcze przed premierą zwiastuna

Rockstar Games ogłosiło, że hitowa seria gier wideo powróci wraz z nadchodzącą premierą zwiastuna GTA 6. Odkrycie to wywołało wielkie emocje w świecie gier i powszechne spekulacje na temat daty premiery zwiastuna, który mógłby zbiegają się z 25-leciem firmy.

Ogłoszenie, na które fani czekali z niecierpliwością

Prezes Rockstar Games Sam Houser powiedział za pośrednictwem oficjalnego konta firmy w mediach społecznościowych: „Z wielką radością ogłaszamy, że na początku grudnia ujawnimy pierwszy zwiastun nadchodzącego Grand Theft Auto. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Państwem tymi doświadczeniami przez wiele lat. » To ogłoszenie stało się najczęściej oglądanym tweetem poświęconym grom wideo w historii serwisu, z ponad 143,6 milionami wyświetleń i ponad 1,4 milionami „polubień”.

Pomimo braku konkretnej daty premiery zwiastuna, niewykluczone, że zostanie on ujawniony podczas gali Game Awards 7 grudnia.

Saga, która naznaczyła historię gier wideo

Franczyza GTA jest nadal bardzo wyczekiwana, zwłaszcza od czasu wydania piątej części dziesięć lat temu. Gra GTA III, wydana w 2001 roku, została okrzyknięta punktem odniesienia w świecie gier wideo. Od czasu stworzenia przez Davida Jonesa i Mike’a Dailly’ego saga sprzedała się w ponad 405 milionach egzemplarzy.

W preambule do ogłoszenia zwiastuna Rockstar Games napisało na portalach społecznościowych: „W przyszłym miesiącu przypada 25. rocznica Rockstar Games. Dzięki niesamowitemu wsparciu naszych graczy z całego świata, mieliśmy okazję stworzyć gry, które naprawdę nas pasjonują. Bez Was nic z tego nie byłoby możliwe i jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni za podzielenie się z nami tą podróżą. »

Źródło: www.aol.com