Zgodnie z oczekiwaniami Xboxa, GTA 6 pojawi się w 2024 roku


GTA 6 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier w branży rozrywkowej, a dzięki oficjalnemu dokumentowi zakupu Activision Blizzard ujawniono, że oczekiwany tytuł może ukazać się w 2024 roku.

Dokument CMA potwierdza, że ​​Microsoft ma nadzieję, że GTA 6 pojawi się w 2024 roku.

Dokument na swojej stronie numer 24 Microsoft wspomina, że ​​Sony miałoby konkurencyjne alternatywy po zamknięciu fuzji z Activision Blizzard.

PlayStation 6? Sony ujawnia możliwą datę premiery swojej następnej konsoli

Wśród wymienionych firm na światło dzienne wychodzą Take-Two Interactive oraz saga Grand Theft Auto, wskazujące na możliwą datę premiery oczekiwanej gry.

Dokument cytuje, co następuje:

Take-Two Interactive, które wydaje Grand Theft Auto V, pozostaje wiele lat po swojej premierze w 2013 roku, a Red Dead Redemption 2, czyli Grand Theft Auto VI ma ukazać się w 2024 roku.

Obie gry są uważane przez główne witryny sklepowe, takie jak Steam, za zawierające elementy strzelanki. Grand Theft Auto V jest również dostępne na PlayStation, a Red Dead Redemption na PlayStation i Stadia.

Pojawienie się GTA VI w 2024 roku pomaga Xboxowi

Microsoft argumentuje, że GTA ma wszystkie bronie, aby bezpośrednio konkurować z CoD, w wyniku czego Sony ma silnego rywala przeciwko popularnemu FPS.

Zamknięcie fuzji pomiędzy Microsoftem i Activision Blizzard musi jeszcze zostać zatwierdzone przez amerykańską Federalną Komisję Handlu i brytyjską CMA, ponieważ obaj starają się uniknąć praktyk monopolistycznych przy tym zakupie.

GTA VI było ostatnio w oku huraganu, ponieważ doznało ogromnego wycieku z tego, co uważa się za wczesne etapy rozwoju gry.

Subskrybuj nasz kanał YouTube Unocero Gaming, aby mieć wszystkie treści ze świata gier wideo, które chcesz poznać.Źródło : https://www.gearrice.com/update/gta-6-would-arrive-in-2024-according-to-xbox-expectations/