Zbliżający się koniec plotek o GTA 6

Po latach oczekiwań wreszcie ogłoszono Grand Theft Auto 6

Po długich latach oczekiwania Rockstar Games w końcu potwierdziło, że następna gra Grand Theft Auto zostanie wreszcie zaprezentowana w zwiastunie na początku grudnia. Wiadomość wywołała szał w Internecie i oznacza koniec dziwacznej ery niekończących się spekulacji i oszustw.

Pierwsze plotki na temat GTA VI

Po premierze Grand Theft Auto V w 2013 roku gracze szybko zaczęli zastanawiać się nad kolejną odsłoną. Podczas gdy w przeszłości czas między głównymi odsłonami GTA wynosił zwykle od trzech do pięciu lat, tym razem oczekiwanie na kolejną część serii było znacznie dłuższe.

Począwszy od 2018 roku gracze zaczęli rozpowszechniać fałszywe ogłoszenia rzekomo od Rockstara, twierdzące, że trwają zamówienia przedpremierowe na GTA VI i że gra będzie dostępna w 2019 roku. W tym momencie fani byli coraz bardziej zdesperowani i za wszelką cenę próbowali odgadnąć, jaka będzie data premiery zwiastuna Grand Theft Auto VI czy nawet oficjalne potwierdzenie istnienia gry przez Rockstar. Zagłębiali się nawet w najdrobniejsze szczegóły, próbując rozszyfrować datę premiery zwiastuna Grand Theft Auto VI lub nawet moment, w którym Rockstar oficjalnie potwierdził istnienie gry.

Coraz częstsze spekulacje wokół GTA VI

Z biegiem czasu wokół „plotek o GTA VI” w mediach społecznościowych, YouTube, Reddicie i mniej wiarygodnych źródłach informacji wyrosła cała branża. Pomiędzy zmyślonymi plotkami, fałszywymi datami premiery i spekulacjami, oczekiwanie stało się dla fanów dłuższe i trudniejsze. Nawet w 2021 roku zirytowany fan przerwał odcinek programu telewizyjnego, prosząc o informacje na temat Grand Theft Auto VI. To pokazuje, jak wyczerpujące było oczekiwanie dla fanów.

Wreszcie w zeszłym roku Rockstar Games potwierdziło, że trwają prace nad kolejnym Grand Theft Auto. To jednak nie powstrzymało spekulacji. Nawet po potwierdzeniu przez Rockstar, że zwiastun GTA VI zostanie wydany w grudniu, twórcy treści specjalizujący się w plotkach o GTA nie wydawali się gotowi na to.

Początek końca tej ery oczekiwania

We wrześniu 2022 r. ogromny hack ujawnił materiał z gry Grand Theft Auto VI. Po raz pierwszy od niemal dekady fani GTA wreszcie mieli coś konkretnego, w czym mogli zatopić zęby, a prawnicy Take-Two Interactive nie mogli ich powstrzymać.

Teraz, gdy informacje o postaciach, środowisku gry i wielu innych szczegółach zostały upublicznione, machina plotek wokół GTA VI zaczęła tracić impet. I wreszcie, po latach spekulacji i przewidywań, w grudniu 2023 roku Rockstar Games potwierdziło oficjalny zwiastun GTA VI. Jest to zatem koniec pewnej ery i początek nowej ery dla fanów Grand Theft Auto.

Źródło: kotaku.com