Zamknięte dwa studia: duży cios dla branży gier wideo

Zamknięcie nowego studia właśnie uderzyło w branżę gier wideo. Take-Two Interactive, najbardziej znana jako spółka-matka dewelopera Grand Theft Auto, Rockstar Games, zamknęła dwa ukochane studia.

Zamknięcie dwóch popularnych studiów

Na początku tego miesiąca Take-Two Interactive ogłosiło plany redukcji zatrudnienia o 5%, podążając za trendem wielu innych dużych studiów i wydawców, takich jak Microsoft, Unity, EA, Sony, Embracer Group, Epic, SEGA, Ubisoft, CD Projekt RED i Supermassive Games, żeby wymienić tylko kilka.

Nowy raport Bloomberga potwierdza, że ​​w ramach tych cięć Take-Two Interactive zamknie Intercept Games i Roll7. Ta wiadomość była prawdziwym szokiem dla wielu osób w branży.

Popularne gry

W 2022 roku firma Roll7 stworzyła OlliOlli World i Rollerdrome, dwie cieszące się uznaniem krytyków i popularne gry. OlliOlli World otrzymało od krytyków bardzo przyzwoitą ocenę 84 w serwisie Metacritic, wraz z nominacją do nagrody Game Awards w kategorii Najlepsza gra sportowa/wyścigowa oraz nominacją do nagrody BAFTA Games Awards w kategorii Najlepsza gra brytyjska. Rollerdrome zdobył nagrodę dla najlepszej gry brytyjskiej na gali BAFTA 2023.

Firma Intercept Games wydała niedawno grę Kerbal Space Program 2, kontynuację gry Kerbal Space Program z 2015 roku. Niestety tytuł ten nie spotkał się z pozytywnym przyjęciem we wczesnym dostępie.

Ciągłość aktualizacji dla Kerbal Space Program 2

Od czasu ogłoszenia tych zamknięć potwierdzono, że Kerbal Space Program 2 będzie w dalszym ciągu otrzymywać aktualizacje przeprowadzane przez wytwórnię Private Division po zamknięciu Intercept.

Źródło: www.gamingbible.com