Zainteresowanie Eminema i reżysera „Top Gun” nie przekonało Rockstar do nakręcenia filmu opartego na GTA


Portal Chronicle of Video Games zauważył, że Kirk Ewing, były agent Rockstar Games i współzałożyciel Veemee, podzielił się zabawną historią o nieudanym filmie akcji Grand Theft Auto (GTA) w ostatnim odcinku podcastu Bugzy Malone’s Grandest Game.

Źródło obrazu: mody do GTA5

Plotki o pełnometrażowej adaptacji filmowej Grand Theft Auto krążą od wielu lat, ale nic się nie zmaterializowało. Wystarczy przypomnieć skandaliczny serial telewizyjny BBC The Gamechangers, w którego produkcję nie brali udziału ani Rockstar Games, ani Take-Two Interactive.

Według Ewinga, niedługo po premierze Grand Theft Auto III (zadebiutowała w październiku 2001), udało mu się porozmawiać ze współzałożycielem Rockstar Games, Samem Houserem (Sam Houser) na temat ewentualnej adaptacji. Ewing uważa, że ​​Houser mógł być w tym momencie zainteresowany potencjalnym filmem GTA.

        Źródło obrazu: Gry Rockstar

Źródło obrazu: Gry Rockstar

„Pamiętam, że pewnego dnia około czwartej nad ranem producent z Los Angeles zadzwonił do mnie z propozycją zrobienia filmu opartego na GTA i powiedział: 'Kirk, mamy Eminema gotowego tu kręcić, a reżyserem jest Tony Scott. Co pięć milionów nosów [братьям Хаузерам]Zainteresowany?” Ewa pamięta.

Ewing przekazał pytanie Houserowi, ale pomimo zainteresowania projektem popularnego rapera i reżysera Top Gun, został odrzucony: „Powiedział: „Nie jestem zainteresowany”. Zdając sobie sprawę, że dostępna dla nich franczyza była większa niż jakikolwiek film tamtych czasów, wycofali się z wszelkich negocjacji, aby nakręcić adaptację filmową”..

        Źródło obrazu: Gry Rockstar

Źródło obrazu: Gry Rockstar

Słowa Ewinga znalazły potwierdzenie w historii: Grand Theft Auto V zarobił swoim twórcom 1 miliard dolarów w momencie premiery w zaledwie trzy dni – szybciej niż jakikolwiek inny produkt rozrywkowy w całej jego historii. Do tej pory gra sprzedała się w ponad 170 milionach egzemplarzy.

Teraz Rockstar powoli tworzy kolejną dużą część Grand Theft Auto. Nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery ani ostatecznej nazwy (istnieją nieoficjalne), ale wyciek materiału z rozgrywki wersji testowej projektu na dużą skalę umożliwił zajrzenie za kulisy procesu tworzenia.Źródło : https://technewsspace.com/the-interest-of-eminem-and-the-director-of-top-gun-did-not-convince-rockstar-to-make-a-film-based-on-gta/