Z raportu wynika, że ​​PS5 Pro planowane jest już w tym roku przed premierą GTA 6 w 2025 roku

Wkrótce do PS5 może dołączyć wariant „Pro”.

PS5 Pro: Wkrótce nowa wersja?

Biorąc pod uwagę oczekiwaną premierę GTA 6 w przyszłym roku i spowolnienie sprzedaży sprzętu, Sony może przygotowywać się do wypuszczenia na rynek w tym roku wersji Pro PS5.

Dostępna od ponad trzech lat konsola Sony PlayStation 5 zbliża się do półmetka tej generacji konsol. Rosną spekulacje, że Sony powtórzy to, co zrobiło z generacją PS4, czyli wypuści odświeżenie w połowie cyklu w postaci PS5 Pro, podobnego do PS4 Pro, które nastąpiło po PS4 w 2016 roku.

„Odświeżona” wersja konsoli PS5 w 2024 roku?

CNB przekazuje informacje od analityków sugerujące, że „odświeżona wersja” konsoli PS5 rzeczywiście powinna pojawić się w tym roku. Ta wiadomość jest następstwem rewizji przez Sony w dół prognoz sprzedaży PS5 w miarę stopniowego spadku zainteresowania.

Premiera nowej konsoli, która będzie potężniejsza i w pełni gotowa do uruchomienia nadchodzącego GTA 6 w wysokiej rozdzielczości, może wzbudzić zainteresowanie wielu graczy.

Biorąc pod uwagę, że premiera GTA 6 jest obecnie zaplanowana na rok 2025, sensowne jest, aby Sony wprowadziło na rynek najlepszą możliwą konsolę przed planowaną premierą tego hitu.

Czy Sony powtarza historię z PS5 Pro?

Bazując na przeszłości, kiedy zarówno Sony, jak i Microsoft wypuściły w połowie cyklu odświeżenia w postaci PS4 Pro i Xbox One.

Serkan Toto, dyrektor generalny Kantan Games, powiedział CNBC: „Wydaje się, że w branży gier panuje szeroki konsensus co do tego, że Sony rzeczywiście przygotowuje się do premiery PS5 Pro w drugiej połowie 2024 roku”. upewnijcie się, że będzie miał świetny sprzęt, kiedy GTA VI zostanie wydane w 2025 roku, a będzie to premiera, która będzie impulsem dla całej branży gier.”

Ciekawie będzie zobaczyć, jak kształtuje się tak zwane PS5 Pro, jak Sony będzie je pozycjonować pod względem ceny, a przede wszystkim, jak zareaguje na to Microsoft.

Źródło: www.bing.com