Wyjaśniono tajemnicę czarnego telefonu komórkowego w GTA 5

Grand Theft Auto 5 znane jest z kodów, które pozwalają graczom zdobywać broń, amunicję, pojazdy i zmieniać elementy rozgrywki, takie jak poziom badań. Jeden z tych kodów, zwany Black Cellphone, wywołuje małą eksplozję nad głową gracza, wywołując spekulacje i teorie w społeczności graczy GTA. Niektórzy gracze uważają, że ta eksplozja ma związek z UFO i kosmitami występującymi w grze, inni zaś powiązali ją z określonymi pojazdami i misjami. Tajemnica pozostaje.

Kody do Grand Theft Auto 5

Podobnie jak w poprzednich grach Grand Theft Auto, gracze używają kodów do GTA 5, aby natychmiast zdobyć broń, amunicję, zbroję oraz pojazdy lądowe i powietrzne lub obniżyć poziom swoich badań, aby pomóc im w misjach. Inni używają ich po prostu dla zabawy lub do wywołania chaosu w grze, używając kodów takich jak tryb pijany lub super skok.

Tajemnica Czarnego Telefonu Komórkowego

Podobnie jak inne gry z serii GTA, Grand Theft Auto 5 również posiada wybuchowy kod o nazwie Black Cellphone. W przeciwieństwie do kodu „Big Bang” w Grand Theft Auto: Vice City, który powodował eksplozję samochodów i motocykli w pobliżu głównego bohatera, Black Cellphone wywołuje małą eksplozję nad głową gracza. Niektórzy gracze uważają, że za tym tajemniczym kodem może kryć się coś więcej.

Tajemnica Czarnego Telefonu Komórkowego w szczegółach

Kod do Black Cellphone został odkryty przez dataminerów w 2016 roku i jest jedną z najpopularniejszych nierozwiązanych tajemnic w Grand Theft Auto 5. Gracze mogą uruchomić ten kod, wybierając numer 1-999-367-3767 (1 -999-EMP-DROP) pod numerem ich telefon. Numer kontaktuje się z anonimową osobą o imieniu Black Cellphones, co następnie wywołuje małą eksplozję nad głową gracza. Działa to ze wszystkimi trzema głównymi postaciami w kampanii dla jednego gracza, ale nie w GTA Online. Po eksplozji motyw telefonu zmienia się z szarego na czarny i przekształca się w nieco większy model.

EMP, czyli podmuch impulsu elektromagnetycznego, to głowica bojowa umieszczona na dużej wysokości, zaprojektowana w celu zdetonowania nad powierzchnią Ziemi. Mówi się, że eksplozja jądrowa EMP może osiągnąć moc około 10 megaton i objąć całe Stany Zjednoczone oraz część Meksyku i Kanady. Chociaż eksplozja czarnego telefonu komórkowego również ma miejsce na niebie, nie jest tak duża jak rzeczywisty EMP, co skłania niektórych graczy Grand Theft Auto 5 do myślenia, że ​​może to być inny rodzaj materiału wybuchowego.

Teorie wokół czarnego telefonu komórkowego

Jedna z teorii głosi, że eksplozję można powiązać z UFO w Grand Theft Auto 5. Gra nigdy nie ukrywała faktu, że w jej wszechświecie istnieli kosmici, gdyż istnieje poboczne zadanie, w którym Franklin musi zebrać kawałki statku kosmicznego rozrzucone po Los Santos. W Grand Theft Auto Online podczas wydarzeń Halloween doszło także do serii inwazji UFO. Tajemnica Mount Chiliad, która odnosiła się do tajemniczych oznaczeń znalezionych na najwyższym szczycie San Andreas, była również powiązana z kosmitami i Iluminatami. Te szczegóły przekonały niektórych graczy, że wybranie kodu Black Cellphone mogło spowodować eksplozję statku kosmicznego (lub innego typu samolotu) w trakcie lotu.

Czarny telefon komórkowy dał początek kilku innym teoriom w społeczności graczy GTA. W poście na Reddicie zebrano możliwe odniesienia do Black Cellphone, takie jak niebieski samochód Albany Emperor, którym Lamar jeździ w misji zatytułowanej „Grass Roots – The Drag”, ponieważ kod do Black Cellphone można również wymówić jako EMP-EROR. Podobny niebieski samochód z napisem „BANG” można znaleźć w Galerii Grafiki. Dodatkowo zgłoszono, że Czarny telefon komórkowy może być używany tylko w misji zwanej „Ojasaud”. Problem polegał na tym, że ta misja nie istniała i uważano, że jest to nazwa niewydanej misji dla Grand Theft Auto 5 lub Grand Theft Auto Online DLC.

Tajemnica Czarnego Telefonu Komórkowego nadal frustruje fanów GTA na całym świecie. Jak dotąd Grand Theft Auto 5 nie odniosło się bezpośrednio do otaczających go teorii ani nie ujawniło, kim tak naprawdę jest Black Cellphones. Ciekawie będzie zobaczyć, czy Czarny Telefon Komórkowy pojawi się w przyszłej zawartości czy w GTA 6, ale miejmy nadzieję, że Rockstar w końcu da długoletnim fanom odpowiedzi, na które czekali.

Grand Theft Auto 5 jest dostępne na PC, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox 360, Xbox One i Xbox Series X/S.

Źródło: gamerant.com