Wyjaśniono ogromny wyciek Grand Theft Auto 6 i jego następstwa


Dwa terminy, do których przywykłem, pisząc o grach wideo, to „kadencja marketingowa” i „praca w toku”. Dotyczą one wszystkich autoryzowanych, przedpremierowych, przedpremierowych rzeczy, które widzę o nowych grach wideo. I pomagają wyjaśnić, dlaczego niedziela jest bezprecedensowa Grand Theft Auto 6 przeciek przeraziłby tak wielu w branży.

Ten przeciek, składający się z około godziny materiału, który jest w trakcie tworzenia, jest pracą w toku w swojej najsurowszej formie, aczkolwiek bez tego małego zastrzeżenia na dole ekranu. I zdecydowanie nie jest to zgodne z planem jakiegoś marketera, który polega na prowadzeniu dyskusji na temat funkcji dużej gry, aby utrzymać zainteresowanie (i pragnienie) gry od ogłoszenia do premiery.

Ale umieszczanie rzeczy, których nie chcą, żebyś widział, w taki sposób, nie jest zwycięstwem dla przejrzystości, czy jakimkolwiek wyższym pomysłem, który niektórzy mogliby próbować przywiązać do tego, co, sądząc z wyglądu, było włamaniem online. Prawda jest taka, że ​​jest to po prostu szum innego rodzaju i podobnie jak w przypadku bardziej konwencjonalnego szumu, wszyscy dobrze zrobimy, aby schłodzić nasze oczekiwania.

Najwyraźniej jest to niekompletne

Dziwnie jest widzieć komentarze na Twitterze porównujące środowisko Vice City do tekstur Google Earth — zarówno jako komplement, jak i obelgę — kiedy możliwe, że wszystko, co tu widzimy, jest symbolem zastępczym. Tak, jak poinformował tego lata Jason Schreier z Bloomberg, GTA 6 jest rozwijany „w jakiejś formie” od 2014 roku. Ale nie mam pojęcia, co tak naprawdę oznacza „w jakiejś formie” i jak ta gra powinna wyglądać w tym momencie. Czy ty?

Weź wszystko, co widziane za dobrą monetę: to wizualne potwierdzenie poprzednich plotek. To bardzo prosta gra, której akcja toczy się w Vice City i jestem podekscytowany, że wrócę tam 20 lat po zagraniu w oryginał. Wiemy również, że deweloper Rockstar angażuje się w grywalne kobiety i mężczyzn, co jest pierwszą serią. Ale jest o wiele więcej rzeczy, o których nie wiemy Grand Theft Auto 6czyli jak jest tworzony, a tym bardziej to, czego Rockstar oczekuje, że będziemy się w nim cieszyć.

Nie dostaniesz tej gry wcześnie

Haker przyznający się do odpowiedzialności — który również twierdzi, że jest odpowiedzialny za włamanie się do wewnętrznych systemów Ubera w zeszłym tygodniu — twierdzi, że ma kod źródłowy gry i zaszyfrowany sygnał, że chce zawrzeć umowę z Take-Two/Rockstar.

Publikowanie kodu źródłowego dla tego rodzaju gry to nic, za co można kibicować; najbliższym odpowiednikiem tego jest Okres półtrwania 2którego kod źródłowy został skradziony i opublikowany w październiku 2003 roku. Fani byli w stanie skompilować grywalną wersję gry na rok przed jej premierą w listopadzie 2004 roku.

Nie jest jasne, czy GTA 6 groźba hakera jest wiarygodna; wydaje się, że zabrali większość swoich aktywów z wewnętrznego systemu wiadomości firmy Slack. Ale wydawali się też mieć dostęp do znacznie więcej w Uberze. Tak czy inaczej, jest mało prawdopodobne, aby to, co zostało skradzione Rockstarowi, zdziałałoby znacznie więcej w rękach publiczności niż odtworzenie tego rodzaju łobuzów, które widzieliśmy w niedzielę.

Ty też nie dostaniesz więcej informacji

Pamiętasz, co powiedziałem o rytmie marketingowym? Nigdy nie widziałem przecieku, bez względu na to, jak duży, odrzucenie przez wydawcę planu mówienia o grze, kiedy chce rozmawiać o grze. W 2015 roku pewien przeciek zrezygnował z reżyserii Spike’a Lee NBA 2K16tryb fabularny plus dwie z trzech gwiazd okładki gry. 2K Sports (którego spółką macierzystą jest również Take-Two Interactive) nie przyznało się do przecieku, dopóki półtora miesiąca później nie ogłosiło oficjalnego ogłoszenia w swoim harmonogramie.

Nie tylko oni trzymają się scenariusza. W zeszłym tygodniu Capcom ostatecznie potwierdził listę startową 18 myśliwców dla Street Fighter 6 start w przyszłym roku, choć wiadomo od początku czerwca. Większość MultiVersusLista została dataminowana w marcu, a WB Games wciąż potwierdza rzeczy we własnym tempie.

Być może najbliższe jest coś w rodzaju niedawnego przypadku z Ubisoftem, w którym przedstawiono główne szczegóły Assassin’s Creed Mirage (łącznie z nazwą) wyciekły przez YouTube 30 sierpnia, a następnie częściowo potwierdziły je dwa dni później, głównie jako zapowiedź wydarzenia na żywo, w którym i tak wszystko zostanie ujawnione.

Chodzi o to, że Rockstar Games nie patrzy na ten przeciek i gorączkowo myśli o tym, jak wyprzedzić historię, jak w odcinku Zachodnie skrzydło. Ciągła kampania na Reddicie, forach gier lub innych mediach społecznościowych nie będzie wywierać presji na firmę, aby dokonała jakiegokolwiek istotnego ujawnienia lub potwierdzenia wycieku poza tym, co już powiedzieli.

To nie zmieni gotowego produktu

Pomimo wycieku niekompletnej gry, Pół życia 2Sprzedaż w dużej mierze nie miała wpływu i, co krytyczne, gra wróciła do domu jako jedna z najlepszych w 2004 roku i jedna z najlepszych wszechczasów. Grand Theft Auto to obecnie najcenniejsza seria gier wideo.

Chociaż akcje Take-Two Interactive spadły w poniedziałek przed dzwonem, od tego czasu powróciły do ​​poziomu, w którym były na zamknięciu w piątek. Reuters, cytując analityków Bank of America, mówi Grand Theft Auto 6 ma wygenerować rezerwacje (tj. zakontraktowane przychody) w wysokości 3,5 miliarda dolarów w momencie uruchomienia, a następnie 2 miliardy dolarów.

Kiedy mówisz o pieniądzach w miliardach z AB, żadna ilość czepiania się kilku kreatywnych wyborów, które są pokazane w ujawnionych filmach, nie zmieni umysłów programistów. To nie jest celowy przeciek, który mógłby twierdzić, że spiskowiec miałby testować reakcję fanów na protagonistkę lub milszą, łagodniejszą GTA. Statek już popłynął na te wybory projektowe. To jest coś zupełnie innego i nie jest to zwycięstwo przejrzystości w jakimkolwiek tego słowa znaczeniu.

W grę wchodzą prace ludzi

Kluczowym punktem raportu Bloomberga tego lata jest to, że Rockstar Games, wyczulone na swoją reputację kultury kryzysu, wycofało się z bardziej ambitnej wizji Grand Theft Auto 6 w celu dostarczenia podstawowej gry, która może być stale aktualizowana po wydaniu.

Nie ma wątpliwości, że przyniesienie niedokończonej pracy przed światem jest demoralizujące jak diabli — już myślę o tym, jak bym się czuł, gdybyś zobaczył wyciek tej wersji roboczej lub dyskusje, które prowadzę z moimi redaktorami, łagodne, jak wszyscy.

Odkąd Red Dead Redemption 2 uruchomiona w 2018 r., fani wyrazili wiele uzasadnionych obaw o pracowników, którzy robią coś w ich imieniu. W takim przypadku ci fani mogą skończyć na przedłużeniu lub przynajmniej poparciu szkód wyrządzonych wspomnianemu miejscu pracy, inwestując zbyt dużo w ten wyciek.

Take-Two Interactive, spółka macierzysta Rockstar Games, powiedziała już inwestorom, że „podjęła kroki w celu odizolowania i powstrzymania tego incydentu”. Większe bezpieczeństwo w miejscu pracy i jakość życia Istnieją dwie kropki, które nie są trudne do połączenia. Na stole mogą znajdować się na przykład zasady dotyczące pracy zdalnej.

Konkluzja? Ten przeciek nie mówi nam, jakie tempo rozwoju ma teraz Rockstar Games. Nie mówi nam też, jak to jest być kobietą pracującą w tym biurze. Nie mówi nam, czy coś naprawdę się poprawiło. Ale to z pewnością może pogorszyć sprawę.Źródło : https://www.polygon.com/23361331/gta-6-leak-explained-rockstar