Wyjaśniono legendarną zagadkę Mount Chiliad w GTA 5

Grand Theft Auto 5 to gra pełna tajemnic i ukrytych symboli, oferująca graczom wciągającą eksplorację Los Santos i San Andreas. Wśród tych tajemnic centralne miejsce zajmuje Góra Chiliad. Przez dekadę gracze zastanawiali się nad różnymi symbolami i wskazówkami rozrzuconymi na tej górze, szukając głębszego znaczenia, a zwłaszcza istnienia plecaka odrzutowego. Choć część zagadek została rozwiązana, społeczność GTA pozostaje zdeterminowana, by odkryć prawdę.

Góra Chiliad i jej tajemnice

Góra Chiliad to najwyższa góra na mapie gry, z której roztaczają się wspaniałe widoki na Los Santos. Jednak wielu graczy wierzy, że to miejsce kryje tajemniczą i złowrogą tajemnicę. W pobliżu szczytu Chiliad odkryto tajemnicze graffiti, przedstawiające wspomnianą górę, a także kilka symboli, takich jak UFO, plecak odrzutowy i jajo obcego. Niektóre symbole zostały już wyjaśnione, jak na przykład pojawienie się UFO nad Chiliad w głównej historii gry, jeśli gracz uda się tam w nocy po osiągnięciu 100% postępu. Ale społeczność GTA jest jednomyślna: tajemnica Chiliad jest znacznie bardziej złożona.

Symbol plecaka odrzutowego jest szczególnie interesujący dla graczy, ponieważ do tej pory nikt nie wie, czy plecak odrzutowy faktycznie istnieje w GTA 5. Oczywiście plecak odrzutowy był kluczowym pojazdem w Grand Theft Auto: San Andreas z 2004 roku, podsycając w ten sposób spekulacje, że GTA 5 miałby swój odpowiednik. Chociaż podobne pojazdy pojawiają się w GTA Online, graffiti Chiliada zdaje się wskazywać, że tryb gry dla jednego gracza kryje w sobie nigdy wcześniej nie widziany plecak odrzutowy.

Symbol jaja kosmitów jest chyba najbardziej tajemniczy ze wszystkich, ponieważ w historii GTA 5 nie ma konkretnych dowodów na jego istnienie. To prawda, że ​​jajo kosmitów zostało później dodane do misji w GTA Online, ale wydawało się to ukłonem do tajemnicy Chiliad, a nie do faktycznego rozwiązania dostarczonego przez Rockstar. Jest jeszcze wiele do odkrycia na temat symboli Chiliad: czy odnoszą się one do podziemnych struktur w samej górze, czy też wskazują inne lokalizacje na mapie gry. Niemniej jednak gracze kontynuują dochodzenie, aby rozwikłać tę tajemnicę.

Niekończąca się tajemnica

Po dziesięciu latach od premiery Grand Theft Auto 5 niektórzy stracili nadzieję, że tajemnica góry Chiliad zostanie rozwiązana. Niemniej jednak dyskusja i emocje wokół Chiliad przyniosły korzyści społeczności GTA, podobnie jak mit o Wielkiej Stopie w San Andreas. Pomimo rosnącego sceptycyzmu co do tego, że Chiliad kryje w sobie wielką tajemnicę do odkrycia, wielu graczy z pewnością będzie kontynuować eksplorację tej słynnej góry przez wiele lat.

Grand Theft Auto 5 jest dostępne na PC, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox 360, Xbox One i Xbox Series X/S.

Źródło: gamerant.com