Wyjaśnienie przecieków GTA 6: haker rzekomo goni za „umową” z Rockstar


Po ogromnych przeciekach wokół GTA 6 strona stojąca za przeciekiem najwyraźniej chce negocjować z Rockstar Games.

Dla tych, którzy mogli to przegapić, GTA 6 było ostatnio tematem poważnych przecieków, które potencjalnie ujawniły nadchodzące postacie, pojazdy i jedną główną lokalizację powrotu.

Chociaż firma holdingowa Take-Two Interactive rozpoczęła już istniejące materiały DMCA, wiele z nich zostało już rozpowszechnionych dzięki początkowemu wyciekowi.

Teraz ten sam przeciek chce skontaktować się z deweloperem Rockstar Games i najwyraźniej jest zainteresowany „negocjowaniem umowy” z nimi.

Ponad 90 filmów z rozgrywki wycieka do sieci

Sytuacja zaczęła się po tym, jak użytkownik o nazwie teapotuberhacker umieścił plik ZIP na GTAForums.com, który zawierał ponad 90 filmów prezentujących podgląd rozgrywki w GTA 6.

„Cześć, oto 90 nagrań/klipów z GTA 6. Jest [sic] możliwe, że wkrótce wycieknę więcej danych, kod źródłowy i zasoby GTA 5 i 6, wersja testowa GTA 6 ”, zanim zostawię dane kontaktowe na końcu posta.

Choć nadal oficjalnie nie potwierdzają tego ani Rockstar, ani Take-Two, filmy z rozgrywki wydają się potwierdzać inne przecieki, takie jak między innymi włączenie kobiecej bohaterki.

Haker GTA 6 udostępnia więcej informacji, aby zweryfikować wycieki

Wielu członków forum GTA 6 pozostało sceptycznie nastawionych do wycieku, co skłoniło hakera do zamieszczania coraz większej ilości informacji w celu zweryfikowania autentyczności wycieku.

Warto zauważyć, że haker udostępnił różne zrzuty ekranu kodu źródłowego z GTA 5 i GTA 6.

Na koniec haker opublikował więcej zdjęć i filmów rzekomo opracowywanych materiałów, które zawierały niedokończone tekstury i modele.

Choć krótkie, te filmy pokazują takie scenariusze, jak bohaterowie płci męskiej i żeńskiej, którzy okradają restaurację, główna bohaterka wchodzi w interakcję z NPC i eksploruje wnętrze klubu ze striptizem.

Haker GTA 6 chce skontaktować się z Rockstar

Po tym, jak przeciek zyskał popularność w Internecie, Take-Two Interactive zaczęło wydawać DMCA usunięcia materiału, który wyciekł.

Dodatkowo teapotuberhacker zaktualizował swój oryginalny post na forum, dodając następujący wpis: „Ok, więc to stało się niespodziewanie wirusowe, obudziło się do 3000 telegramów DM. Jeśli jesteś [sic] pracownik Rockstar lub Take2 i Twój [sic] próbuję się ze mną skontaktować… Postaram się wkrótce przeczytać wszystkie te odpowiedzi – chcę wynegocjować umowę.”

Według niezależnego pisarza Toma Hendersona na Świergotktoś udający pracownika Rockstar lub Take-Two skontaktował się z hakerem.

Podczas rozmowy haker po raz kolejny potwierdził, że „posiada kod źródłowy i zasoby GTA 5 i GTA 6” oraz że szuka oferty, aby zapobiec dalszym wyciekom.

Poproszony o dowód, haker powiedział osobie podszywającej się, aby „twój zespół IT sprawdził logi d*mn”.

W końcu w innej rozmowie twierdzono, że haker sprzeda kod źródłowy i zasoby GTA 5 i nie przyjmie żadnej oferty poniżej 5 cyfr. Dodatkowo powiedzieli, że kod źródłowy GTA 6 „w tej chwili nie jest na sprzedaż”.

Teraz wydaje się, że zainteresowane strony zaczęły angażować się w nieuczciwe transakcje blockchain w nadziei na uzyskanie kodu źródłowego GTA 5.

Według zarówno Toma Hendersona, jak i technika wideo_ na Twitterze ktoś próbujący kupić kod źródłowy „stracił 100 000 dolarów z powodu podszywania się pod nazwisko hakera”.

W chwili pisania tego tekstu wydaje się, że nikt jeszcze nie zawarł oficjalnej umowy z hakerem, aby uzyskać kod źródłowy, mimo że wiele stron złożyło oferty.

Przedstawiciele branży reagują na przecieki

Po tym ogromnym wycieku przedstawiciele branży gier wideo wypowiadali się o sytuacji.

Neil Druckman, współprzewodniczący Naughty Dog, zabrał na Twittera do oferta jego wsparcie dla deweloperów dotkniętych wyciekiem.

„Dla moich kolegów deweloperów, których dotknął najnowszy przeciek, wiedzcie, że chociaż w tej chwili wydaje się to przytłaczające, to minie”.

Reporter Bloomberga Jason Schreier tweetował powiedział, że „potwierdził ze źródłami Rockstar, że ogromny wyciek Grand Theft Auto VI w ten weekend jest rzeczywiście prawdziwy”.

„Nagranie jest oczywiście wczesne i niedokończone. To jeden z największych przecieków w historii gier wideo i koszmar Rockstar Games.”

Ponieważ jest to wciąż rozwijająca się sytuacja, ten artykuł zostanie zaktualizowany, ponieważ więcej informacji dotyczących głównych wycieków Rockstar Games.

Źródło : https://www.dexerto.com/gta/gta-6-leaks-explained-hacker-allegedly-chasing-deal-with-rockstar-1934750/