Wygląda na to, że Rockstar usunął „transfobiczną” zawartość z nowej generacji GTA 5


Rockstar najwyraźniej usunął kilka dowcipów z wydań GTA V na PS5 i Xbox Series X, które wcześniej zostały uznane przez członków społeczności za transfobiczne.

Po raz pierwszy zauważona na Reddit figurka „Captain Spacetoy Intersteller Transgender”, która wcześniej wisiała w biurze salonu gier, została zastąpiona inną figurką akcji.

W wersji na PS4 na dole figury widnieje fraza „Wymienne genitalia”.

Wersja gry na PS5 usuwa figurkę i przesuwa inne figurki, aby usunięcie było mniej zauważalne.

Grand Theft Auto V i GTA Online już dostępne na PS5 i Xbox Series X/S

Rockstar wyłączył również możliwość pojawiania się kilku NPC poza niektórymi obszarami w grze, takimi jak model „Drag Queen”, który pojawiałby się poza Kakadu, klubem w grze.

Chociaż modele nadal istnieją w trybie reżyserskim gry, jak zauważyła znana członkini społeczności Rockstar Games Kirsty Cloud na Twitterze, linie dialogowe postaci zostały usunięte.

Ogłoszenie: Aby wyświetlić ten osad, zezwól na korzystanie z funkcjonalnych plików cookie w preferencjach plików cookie.

W zeszłym roku Out Making Games opublikowało list otwarty do Rockstar Games, prosząc dewelopera o ponowne rozważenie transfobicznych elementów GTA 5, które istniały od pierwszego wydania gry w 2013 roku.

Rockstar jeszcze nie skomentował zmian.

Więcej GTA 5 i GTA Online na VGC:

Oto 30 minut rozgrywki w GTA V PS5 w trybie ray tracingu | Galeria: Oto porównanie GTA 5 na PS5 i PS4 | GTA 5 ładuje się około 3 razy szybciej na PS5 niż na PS4 | Potwierdzono: pełny pakiet GTA V kosztuje 10 USD na PS5 i 20 USD na Xbox Series X|S | Tryby graficzne PS5 i Xbox Series X/S w GTA V zostały potwierdzoneŹródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=0717593EC8CA4A00B6A7F4BE6935DEBE&url=https%3A%2F%2Fwww.videogameschronicle.com%2Fnews%2Frockstar-looks-to-have-removed-transphobic-content-from-gta-5s-next-gen-release%2F&c=10802105052324709234&mkt=fr-fr