Wydawca GTA Take-Two przejmuje Zyngę za 12,7 mld USD


Take-Two ogłosiło, że przejmie Zyngę za bezprecedensową kwotę 12,7 miliarda dolarów.

Przejęcie łączy w sobie dwie obszerne, ale odrębne portfolio gier. Podczas gdy Take-Two wyrobił sobie markę dzięki swoim grom na konsole i komputery – GTA i seria NBA 2K to dwie z ich najpopularniejszych gier – Zynga jest bardziej znana ze swojej biblioteki gier mobilnych.

Według VGC, Take-Two ma nadzieję, że doświadczenie Zyngi w grach mobilnych pomoże przenieść jej główne franczyzy na platformę mobilną. Gry mobilne nadal są dochodowym (i kontrowersyjnym) rynkiem głównie dla twórców konsol i komputerów PC, którzy chcą wejść na ten rynek. Kilka dużych firm zajmujących się grami już przeniosło swoje franczyzy na urządzenia mobilne lub przynajmniej nad tym pracuje. W tym kontekście można się spodziewać przejęcia Take-Two.

Wiadomość ta nie trafiła jednak na początku dobrze w inwestorów. Jak donosi VGC, wiadomość o potencjalnej fuzji została odebrana z wynikami mieszanymi, jeśli giełda ma coś do powiedzenia. Akcje Take-Two spadły o znaczną marżę, kończąc dzień w dół o 13,13%, podczas gdy akcje Zyngi wzrosły o ponad 40%. Cena była podobno ogromnym czynnikiem, ponieważ 12,7 miliarda dolarów uczyniłoby ją jedną z największych przejęć firmy zajmującej się grami wideo w historii. Być może pokazuje to tylko, jak opłacalny może być rynek gier mobilnych.

Pełna informacja prasowa znajduje się tutaj.

Subskrybuj naszą stronę internetową i bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami w dziedzinie technologii.