Wydawca GTA kupuje giganta gier mobilnych Zynga za 12,7 miliarda dolarów


Wydawca Grand Theft Auto, Take-Two, ogłosił plany przejęcia Zynga, twórcy gier społecznościowych, takich jak Farmville i Words With Friends, za rekordową transakcję o wartości 12,7 miliarda (9,4 miliarda funtów). Przejęcie zostanie sfinalizowane przed lipcem, pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych.

Przejęcie sprawia, że ​​Take-Two jest jednym z największych światowych wydawców gier mobilnych, a firma planuje wykorzystać tę transakcję jako pomost do „rynków wzrostu”, w tym Indii i Bliskiego Wschodu, zgodnie z komunikatem prasowym. Pomoże w tym system reklamowy Chartboost firmy Zynga i jego „różnorodna gama tytułów, które koncentrują się na wielu najpopularniejszych gatunkach gier mobilnych, w tym casual, hyper-casual, lifestyle, mid-core, puzzle, social casino i gry sportowe.”

„Ta strategiczna kombinacja łączy nasze najlepsze w swojej klasie konsole i franczyzy PC z wiodącą na rynku, zdywersyfikowaną platformą publikowania mobilnego, która ma bogatą historię innowacji i kreatywności”, mówi dyrektor generalny i prezes Take-Two Strauss Zelnick w komunikacie. . „Zynga ma również bardzo utalentowany i doświadczony zespół i nie możemy się doczekać powitania ich w rodzinie Take-Two w nadchodzących miesiącach”.

Jak wskazuje na Twitterze Shanti Bergel, partner założyciel w firmie venture capital Transcend Fund, transakcja jest największą do tej pory w branży gier wideo, pokonując zakup Supercell za 10,2 miliarda dolarów przez Tencent i przejęcie firmy ZeniMax przez Microsoft za 7,5 miliarda dolarów.

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że znaleźliśmy partnera w Take-Two, który podziela nasze zaangażowanie w inwestowanie w naszych graczy, wzmacnianie naszej kultury twórczej i generowanie większej wartości dla akcjonariuszy”, mówi dyrektor generalny Zynga, Frank Gibeau. „Dzięki tej transformacyjnej transakcji rozpoczynamy nową podróż, która pozwoli nam tworzyć jeszcze lepsze gry, docierać do większej liczby odbiorców i osiągnąć znaczący wzrost jako lider w następnej erze gier”.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=45CEEB2B99AE468C8BC0A1C91CEEC103&url=https%3A%2F%2Fwww.pcgamesn.com%2Fgrand-theft-auto-v%2Ftake-two-zynga-deal&c=18071593107856984456&mkt=fr-fr