PS5 Pro i Xbox Series X/S Pro – Czy są w planach? | Plotki o Take-Two Interactive

Grand Theft Auto wydawca Take-Two Interactive wtrącił się do plotek o PS5 Pro i Xbox Series X/S Pro

Take-Two Interactive, wydawca Grand Theft Auto, wypowiedział się na temat plotek o możliwej wersji Pro konsoli PlayStation 5 oraz nowej konsoli Xbox średniej generacji. Według najnowszych doniesień, zestawy deweloperskie PS5 Pro mają być dostarczane do deweloperów na drugiej połowie 2023 roku. Jednakże, dyrektor generalny Strauss Zelnick uważa, że PS5 Pro i konsola Xbox średniej generacji nie wpłyną znacząco na ich zyski, zaznaczając, że poprawione modele PS4 i Xbox One nie miały dużego wpływu na biznes Take-Two.

Czy aktualizacje PS5 i Xbox Series X/S średniej generacji są na horyzoncie?

Wiele osób zastanawia się, czy aktualizacje PS5 i Xbox Series X/S średniej generacji są na horyzoncie. Branża dopiero niedawno zaczyna odchodzić od fazy cross-gen, a własne tytuły Sony, takie jak Gran Turismo 7 i God of War Ragnarok były wydaniami międzypokoleniowymi aż do tego roku. Ponadto, na decyzję firmy o dalszym wspieraniu PS4 miały wpływ niedobory półprzewodników wywołane pandemią, które przez lata hamowały sprzedaż PS5, uniemożliwiając Sony zaspokojenie popytu konsumentów na system. Podobna sytuacja ma miejsce w ekosystemie Microsoftu, ponieważ większość nadchodzących gier Xbox Series X/S ma zostać wydana również na Xbox One.

Czy Sony i Microsoft mogą uzasadnić krótkoterminowe inwestycje w nowe linie produkcyjne poprawionych konsol?

Jednakże, pytanie brzmi, czy Sony i Microsoft mogą uzasadnić krótkoterminowe inwestycje w nowe linie produkcyjne poprawionych konsol, biorąc pod uwagę fakt, że ich najnowsze systemy prawie nie mają ekskluzywnych tytułów, które popychają ich sprzęt do granic możliwości. Co więcej, PS4 Pro i Xbox One X kusiły konsumentów obietnicą gier 4K, co jest domyślnie oferowane przez ich następców. Hipotetyczna aktualizacja średniej generacji do PlayStation 5 lub Xbox Series X nie miałaby porównywalnie istotnego technicznego punktu sprzedaży.

„Prawdopodobnie” tak będzie, dodając, że Grand Theft Auto wydawca nie spodziewa się, że PS5 Pro lub konsola Xbox średniej generacji będą miały znaczący wpływ na jego zyski. – dyrektor generalny Strauss Zelnick

Zostaje nam zobaczyć, jakie korzyści Sony i Microsoft zaoferują użytkownikom w przypadku ewentualnej aktualizacji średniej generacji swoich konsol.

  • PS5 Pro
  • Xbox Series X/S Pro

Źródło: http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6465a2c7e76a4cfeb77907f091c74582&url=https%3A%2F%2Fgamerant.com%2Fgta-publisher-ps5-pro-xbox-series-x-pro-rumors%2F&c=4732346919792364460&mkt=fr-fr.