Wydanie Grand Theft Auto 6: wersja na PC niepewna?

W miarę jak rośnie oczekiwanie na premierę Grand Theft Auto 6 (GTA VI), zaplanowaną na jesień przyszłego roku, fani zaczynają mieć poważne wątpliwości co do dostępności nowego tytułu Rockstar. Chociaż potwierdzono już, że gra zostanie wydana na PlayStation 5 i Xbox Series

Niejednoznaczne stwierdzenia

Dyrektor generalny Take-Two, spółki-matki Rockstar, Strauss Zelnick, w niedawnym wywiadzie dla Video Games Chronicle odniósł się do tej kwestii nieco dwuznacznie: „Cóż, z tego, co widziałem, brak informacji nie jest czymś stałym, ponieważ jedyne, co dzieje się po braku informacji, to, jak sądzę, ogłoszenie lub ciągły brak informacji. Myślę, że to też mogłoby się zdarzyć. Nie wydaje mi się, żeby którakolwiek z tych rzeczy była wyryta w kamieniu. » Z tych wypowiedzi wynika, że ​​nie można wykluczyć przyszłej wersji na komputery PC, nawet jeśli nie jest znana żadna data.

Zelnick podkreślił także strategiczne podejście Rockstar do wypuszczania platform: „Rockstar ma podejście do platform, które widzieliśmy już wcześniej i w odpowiednim czasie ogłosi dalsze komunikaty”. Wierzę, że właściwą strategią dla naszej firmy jest bycie tam, gdzie jest konsument, a historycznie rzecz biorąc, to, co zrobiła ta firma, to docieranie z czasem do konsumentów tam, gdzie się znajdują, na dowolnej platformie, która ma sens”. To oświadczenie potwierdza zamiar Rockstar dostosowania się do wymagań rynku, bez wiązania się z konkretnymi datami.

Niepewność co do daty premiery

Fani GTA, szczególnie ci grający na PC, mniej martwią się tym, czy gra zostanie wydana na preferowanej przez nich platformie, niż tym, kiedy zostanie ona wydana. I tak naprawdę, biorąc pod uwagę historię Rockstar z poprzednimi tytułami, jest wysoce prawdopodobne, że GTA 6 będzie dostępne na PC, ale niepewność polega na tym, kiedy to nastąpi. Były gospodarz Rockstar, Mike York, wyjaśnił w zeszłym roku, że firma początkowo nie traktuje priorytetowo wydań na PC, co może oznaczać opóźnienie o rok lub dwa lata po premierze na konsole, a nawet dłużej.

Źródło: en.softonic.com