Grand Theft Auto 6 (GTA 6): symulacja wody na niespotykanym poziomie realizmu – Rockstar Games przesuwa granice technologiczne.

Grand Theft Auto 6 (GTA 6): symulacja wody na niespotykanym poziomie realizmu

Rockstar Games, studio gier znane z Grand Theft Auto 6 (GTA 6), ulepsza symulację fizyki wody w grze. Według niedawnego przecieku na Twitterze, symulowana woda w GTA 6 przewyższy obecne standardy spotykane w innych grach, nawet w tytułach z silnym naciskiem na środowiska wodne.

Realistyczna fizyka wody w GTA 6

Aleix Venturas, informator Rockstar, ujawnił, że zespół inżynierów pracuje nad ulepszeniem wewnętrznego silnika Rockstar RAGE dla GTA 6. Symulacja wody w grze ma przewyższyć obecne standardy w innych grach, zapewniając graczom wciągające i responsywne wrażenia z wody. Silnik RAGE firmy Rockstar był już wykorzystywany w poprzednich grach, takich jak GTA 5 i Red Dead Redemption 2, gdzie zapewniał wiodącą w branży fizykę wody.

Nowa iteracja silnika RAGE będzie zawierać realistyczny ruch wody i fale oceanu, co utrudni odróżnienie ich od rzeczywistego materiału filmowego. Fale zachowują się naturalnie, sprawiając wrażenie autentycznego środowiska oceanicznego.

Rockstar Games przesuwa granice technologiczne

Chociaż Rockstar Games nie wydało żadnych oficjalnych oświadczeń w sprawie tych ujawnionych odkryć, deweloper ma reputację przesuwania granic technologicznych w swoich grach. Włączenie realistycznych ruchów wody byłoby kolejnym dowodem jego zaangażowania w dostarczanie wciągających i przełomowych wrażeń.

„NVIDIA próbowała już eksperymentować z WaveWorks 1.0 i 2.0, ale stosunek realizmu do wydajności nigdy nie był możliwy do wykorzystania. Oto reprezentacja w rendererze 3D, który pozwala uświadomić sobie, co zaproponuje fizykę wody w #GTA6 w trybie graficznym „ultra”” – napisał Aleix Venturas na Twitterze.

Wyciekły materiał udostępniony na Twitterze przez popularnego eksploratora danych gier, Gaming Detective (@that1detectiv3) pokazuje blok powierzchni i dna oceanu zaprojektowany przy użyciu silnika RAGE 9. Przypływy oceanu są przedstawione z zadziwiającym poziomem realizmu.

GTA 6: dostarczenie wciągających i przełomowych wrażeń

Rockstar Games pracuje nad GTA 6, a ulepszona symulacja wody zapowiada jeszcze większe wrażenia z gry. Czy nowe GTA 6 stanie się najdroższą grą wideo, jaką kiedykolwiek wyprodukowano? Przekonamy się wkrótce.

  • Rockstar Games pracuje nad ulepszeniem wewnętrznego silnika Rockstar RAGE dla GTA 6
  • Symulacja wody w GTA 6 przewyższy obecne standardy spotykane w innych grach
  • Nowa iteracja silnika RAGE będzie zawierać realistyczny ruch wody i fale oceanu
  • Rockstar Games ma reputację przesuwania granic technologicznych w swoich grach

Kredyty obrazkowe: Sergei Elagin na Shutterstock.

Źródło: Benzinga.