GTA 6: Realistyczna fizyka wody – przeciek!

GTA 6: Realistyczna fizyka wody w grze

Rockstar Games, studio odpowiedzialne za Grand Theft Auto 6 (GTA 6), podnosi symulację fizyki wody na niespotykany dotąd poziom realizmu – informuje Game Rant. Według przecieku na Twitterze, symulowana woda w GTA 6 przewyższy obecne standardy spotykane w innych grach, nawet w tytułach z silnym naciskiem na środowiska wodne. Deweloper ma reputację przesuwania granic technologicznych w swoich grach, a włączenie realistycznych ruchów wody byłoby kolejnym dowodem jego zaangażowania w dostarczanie wciągających i przełomowych wrażeń.

Nowy poziom realizmu

Symulowana woda w GTA 6 przewyższy obecne standardy spotykane w innych grach. Silnik RAGE firmy Rockstar zademonstrował już wiodącą w branży fizykę wody w poprzednich grach, takich jak GTA 5 i „Red Dead Redemption 2”, zapewniając graczom wciągające i responsywne wrażenia z wody.

„NVIDIA próbowała już eksperymentować z WaveWorks 1.0 i 2.0, ale stosunek realizmu do wydajności nigdy nie był możliwy do wykorzystania. Oto reprezentacja w rendererze 3D, który pozwala uświadomić sobie, co zaproponuje fizyka wody w #GTA6 w trybie graficznym „ultra”.”

– Aleix Venturas

Według informatora Rockstar o imieniu Aleix Venturas, zespół inżynierów pracuje nad ulepszeniem wewnętrznego silnika Rockstar RAGE dla GTA 6. Nowa iteracja RAGE firmy Rockstar będzie zawierać realistyczny ruch wody i fale oceanu i jest bardzo prawdopodobne, że zostanie zaimplementowana w GTA 6 – napisał Gaming Detective według Sporskeeda.

Zadziwiający poziom realizmu

Zgodnie z informacjami, ujawniony materiał filmowy pokazuje blok powierzchni i dna oceanu zaprojektowany przy użyciu silnika RAGE 9. Przypływy oceanu są przedstawione z zadziwiającym poziomem realizmu, co utrudnia odróżnienie ich od rzeczywistego materiału filmowego. Fale zachowują się naturalnie, sprawiając wrażenie autentycznego środowiska oceanicznego.

„Nowa iteracja RAGE firmy Rockstar będzie zawierać realistyczny ruch wody i fale oceanu i jest bardzo prawdopodobne, że zostanie zaimplementowana w GTA 6”

– Gaming Detective

Chociaż Rockstar Games nie wydało żadnych oficjalnych oświadczeń w sprawie tych ujawnionych odkryć, deweloper ma reputację przesuwania granic technologicznych w swoich grach, a włączenie realistycznych ruchów wody byłoby kolejnym dowodem jego zaangażowania w dostarczanie wciągających i przełomowych wrażeń.

Źródło: Benzinga.