Wyciek GTA VI: ujawniono szczegółową mapę gry

Nowy przeciek sugeruje, że w GTA VI oprócz głównej mapy stanu Leonida znajdą się aż trzy wyspy, z czego dwie będą inspirowane Kubą i Bahamami. Jest to zgodne z wcześniejszymi przeciekami na temat mapy gry, która będzie o 30-50% większa niż w GTA V, a z biegiem czasu będzie bardziej szczegółowa i rozbudowywana.

Nowy wyciek GTA 6 ujawnia szczegóły mapy

Nowy wyciek z Grand Theft Auto VI twierdzi, że w nadchodzącej grze oprócz głównej mapy stanu Leonida mogą pojawić się aż trzy wyspy. Według GTA 6 Countdown na X (dawniej Twitter) dwie z tych wysp mają być inspirowane Kubą i Bahamami. Według wycieku „potencjalna” trzecia wyspa jest nadal nieznana.

Ten nowy przeciek wpisuje się w wcześniejszy przeciek dotyczący GTA 6, który ujawnił także znacznie więcej na temat mapy nadchodzącej gry. Przyjrzyjmy się szczegółowo poprzedniemu przeciekowi.

Szczegóły mapy Grand Theft Auto VI

Według wcześniejszego przecieku fikcyjny stan w GTA 6 będzie nosił nazwę Leonida. Mówi się, że mapa będzie od 30 do 50 procent większa niż w GTA 5, będzie bardziej szczegółowa i dokładna, a z czasem będzie rozbudowywana. Znajdą się na nim trzy wyspy, jedna inspirowana Bahamami.

Mapa obejmie Miami, jego okolice i kilka odległych lokacji, z parodią Fort Myers i miastem inspirowanym Fort Knox. Gracze będą mogli przemierzyć ścieżkę rowerową wokół jeziora Leonida i wejść do 60 procent budynków, w sumie będzie ich co najmniej 2000. Mówi się, że NPC-e obsługujący sztuczną inteligencję mogą wezwać policję, jeśli wkroczysz na teren posesji.

Dodatkowo istnieje możliwość wynajmu hoteli i moteli. System osłon jest bardziej realistyczny i nie będzie broni łańcuchowej. Mówi się, że Miami jest doskonale odwzorowane i prezentuje wysokiej jakości grafikę.

Rockstar potwierdził, że GTA 6 ukaże się jesienią 2025 roku. Gra ukaże się najpierw na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Jednak ostatecznie ukaże się wersja na komputery PC, podobnie jak jej poprzednik. Oczekiwania na tę grę są duże ze względu na sukces GTA 5 i jakość Red Dead Redemption 2 studia Rockstar. W grze pojawi się pierwsza bohaterka serii i dwie grywalne postacie – Jason i Lucia.

Źródło: www.news9live.com