Wyciek GTA 6 aresztowany przez londyńską policję, twierdzą doniesienia


Nastoletni haker, prawdopodobnie powiązany z grupą odpowiedzialną za przecieki GTA 6, został aresztowany w Oxfordshire. Policja City of London ogłosiła, że ​​17-latek został zatrzymany 22 września w ramach dochodzenia prowadzonego przez brytyjską National Cyber ​​Crime Unit. Dodatkowe źródła twierdzą, że ten podejrzany jest źródłem ujawnionych informacji o Grand Theft Auto IV, które zostały upublicznione w tym tygodniu.

Policja miejska mówi podejrzany pozostał w areszcie 23 września, ale nie ujawnił nazwiska ani żadnych innych informacji umożliwiających identyfikację. Policja nie powiązała również pozytywnie tego aresztowania z włamaniem w Rockstar Games lub grupą hakerską Lapsus$, która jest prawdopodobnie odpowiedzialna zarówno za włamanie do Rockstar, jak i niedawne naruszenie Ubera.

Dziennikarz z Kalifornii Matthew Keys powiedział że źródła poinformowały go, że to aresztowanie jest rzeczywiście związane z tymi naruszeniami, ale policja odmówiła potwierdzenia tego, gdy skontaktował się z nią Reuters.

Klucze też mówi że źródło mówi mu, że to śledztwo zostało „przeprowadzone w zgodzie z dochodzeniem prowadzonym przez FBI”.

Rockstar ze swojej strony nie skomentował oficjalnego aresztowania. Firma powiedziała, że ​​była „rozczarowana” wyciekiem materiału filmowego, ale nie wierzy, że przeciek będzie miał wpływ na rozwój Grand Theft Auto IV.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=632df4428f334238bf50026722b1f4ec&url=https%3A%2F%2Fwww.pcgamesn.com%2Fgrand-theft-auto-vi%2Fleaker-arrested&c=17330193678712583244&mkt=fr-fr