Wyciek bazy danych GTA V ujawnia anulowane projekty DLC dla jednego gracza i Bully 2

Wyciekła baza danych ujawnia informacje na temat GTA V i Bully 2

Do sieci wyciekła podobno baza danych programów (PDB) dla Grand Theft Auto V, zawierająca wzmianki nie tylko o usuniętych DLC do trybu fabularnego, ale także o kontynuacji Bully. Informacje zawarte w PDB są analizowane przez fanów poszukujących porzuconych koncepcji Rockstar na GTA V i inne tytuły.

Wyciekły plik PDB zawiera informacje debugowania, z których może korzystać oprogramowanie do debugowania, ale fani zaczęli przeszukiwać jego zawartość w poszukiwaniu śladów porzuconych koncepcji Rockstara na GTA V i inne tytuły. Na razie nie jest jasne, w jaki sposób plik znalazł się w Internecie ani nawet jak długo tam był. Pierwotnie udostępniony przez jednego z trzech bohaterów GTA V, Trevora, posiadał plecak odrzutowy, co wydaje się potwierdzać, że to, co początkowo miało służyć jako DLC do trybu fabularnego, zostało później przerobione na misje do GTA Online.

Według doniesień Bully 2 był rozwijany w Rockstar New England na początku 2010 roku, po czym „zamknięto” po około półtora roku. Fabuła gry została najwyraźniej napisana w 2008 roku, co sugerowało, że firma planowała jak najszybciej kontynuować kontynuację kultowego tytułu, choć nigdy nie zostało to oficjalnie ogłoszone.

W WPB znajduje się także wiele odniesień do anulowanego trybu Cops 'n’ Crooks w GTA V, który powinien powrócić z GTA 4 z kilkoma zmianami, w tym różnymi rolami, nową bronią i systemem XP. Tryb ten zostałby porzucony w okresie protestów Black Lives Matter w 2020 roku.

Źródło: hitmarker.net