Wtrącanie się w podwodny mod GTA 5 było tytanicznym wyzwaniem – i prawdopodobnie czymś, czego nie powinieneś robić


Grand Theft Auto 5 na komputer nie brakuje modów wodnych, więc przekształcenie Los Santos w zatopioną metropolię powinno być łatwe. Ale zamiast tego dostałem wodny koszmar z trupami, którego nawet James Cameron nie mógł wykorzystać.

Ryzykując, że zabrzmię jak złoczyńca ze starej szkoły Bonda, od dawna interesowałem się zalaniem świata Grand Theft Auto 5. Kiedy PlayStation 3 zostało złamane po jailbreaku, dobre 10 lat temu, modderzy odkryli, że mogą ingerować w jego działanie.

To niesamowite, że tak stara gra może wyglądać tak dobrze.>

Oglądałem na YouTube film z takim właśnie modem w akcji, z poziomem morza podniesionym tak wysoko, że widoczne były tylko szczyty budynków. To był imponujący i niepokojący widok, przypominający jakiś wysokobudżetowy film katastroficzny. Ale ponieważ nie chciałem ryzykować, że zostanę wyrzucony z PlayStation Network, nigdy nie miałem okazji doświadczyć radości rozmokłego Los Santos.

Tak było do ostatniego tygodnia, kiedy algorytm YouTube wyrzucił kolejny podwodny film GTA 5, tym razem z wersji gry na PC. Ten dawno zapomniany pomysł pojawił się ponownie i po znalezieniu działającego moda (z pierwszym narysowałem puste miejsce), Grand Theft Auto 5: Utonięcie zaczął się.

Oto Franklin z chipsami.

Trzeba przyznać, że znaczna część chaosu wynikała z mojej własnej rażącej głupoty, choć powinienem dodać, że to nie ogół społeczeństwa zamienił się w pokarm dla ryb. Wyłączyłem już pieszych i ruch uliczny, więc tylko Trevor, Franklin i Michael ucierpili. Przeważnie. Było kilka wyjątków, ale o tym później.

Dobrą wiadomością jest to, że najnowsza wersja GTA 5 uniemożliwia przejście do trybu online z zainstalowanymi modami, więc nie groziło mi zbanowanie. Zła wiadomość jest taka, że ​​kiedy radośnie instalowałem „500m Flood, Calm”, tak naprawdę nie myślałem o tym, jak głęboka będzie woda.

Czy może jest pokojowo?

Chciałbym obwiniać Subnauticę za moje szaleństwo, za to, że kazałem mi myśleć, że będą elektrownie tlenowe, którymi mógłbym napełnić płuca Michaela i spółki, ale to dość prymitywna wymówka. Prawda jest taka, że ​​pomyślałem, że 500 m brzmi jak fajna, okrągła liczba i poszedłem.

Gdybym przeprowadził jak najdalsze badania, dowiedziałbym się, że to dobra trzecia część tego, co Wieża Eiffla. Prawdę mówiąc, gdybym się choć przez chwilę zastanowił, można by uniknąć tego całego bałaganu. Choć pewnie nie byłoby to aż tak zabawne.

Więc zamiast wynurzyć się na powierzchnię, otoczony szczytami drapaczy chmur Lost Santos, Michael wyzionął ducha, zanim jeszcze ujrzał światło słoneczne. Może nie pływam wystarczająco szybko, pomyślałem, więc zacząłem wciskać przycisk sprintu. I znowu nie skończyło się to dobrze.

Franklin nie radził sobie lepiej i chociaż myślałem, że Trevor byłby zbyt wściekły, by utonąć, wypełniający ekran WASTED udowodnił, że się myliłem. Doprowadził mnie najbliżej powierzchni, kiedy odrodził się na Górze Gordo, ale nie było to wystarczająco blisko.

Mam pytania dotyczące tego, jak to działa.

W tym momencie rozsądna osoba cofnęłaby się i obniżyła poziom wody, ale ja byłam zdeterminowana, by się nie poddać. Gdyby doszło do najgorszego, zawsze mogłem użyć jednego z kodów GTA 5, aby odrodzić minisub i kontynuować moje podwodne przygody w ten sposób.

Ale nie, trzymałem się tego, robiąc to samo i oczekując innych rezultatów. Odkryłem, że jeśli przeskakiwałem między trzema postaciami, gdy ich płuca opróżniały się, a ich zdrowie zaczęło się wyczerpywać, mogłem zresetować ich wewnętrzny miernik utonięcia. Kontynuowałem w tym duchu przez jakiś czas, ale kiedy następnym razem przeniosłem się do Michaela, stało się coś innego.

Jedyne, co tu „zmarnowano”, to mój czas.

Konkretnie, na jego podjeździe pojawił się unoszący się samochód (woda była zbyt mętna, by zobaczyć, czy to jego samochód) i kiedy podpłynąłem, żeby to zbadać, spadł na niego. To go nie zabiło, ale wystarczyło, żebym spróbował innej taktyki.

Jedyną dobrą rzeczą w śmierci tak wielu postaci na twoich oczach jest to, że ponieważ czas się przesuwa, możesz doświadczyć ich scen zmiany postaci pod wodą. Patrzyłem, jak Michael macha cicho do swojego krawca, a z jego ust wydobywają się tylko bąbelki, zanim gra przekazała kontrolę mnie.

Innym razem śmiałem się głupio, gdy opuszczając lunch, żegnał się ze swoją żoną Amandą, która również siedząc, utonęła chwilę później. Tak, jestem okropną osobą. Co dziwne, jego syn Jimmy wydawał się zadowolony z grania w swoje gry wideo, nie dbając o to, że jego konsola jest teraz chłodzona wodą.

Nienawidzi podwodnych poziomów, jak na ironię.

Franklin też zdawał się nie zauważać, że jego torebka chipsów odpływa, albo że klub ze striptizem, który opuścił, prawdopodobnie wystawia tancerzom akwalungi. A Trevor? Podobnie jak w niezmodyfikowanym GTA5V, jego wybryki były w równym stopniu zabawne, co niepokojące.

Oprócz złapania go w łazience, uścisku dłoni z Aquamanem, udało mu się wdać w bójkę z dwoma podwodnymi odźwiernymi. Mówię „walcz”, ale być może po prostu starali się nie utonąć, ale kiedy ja, jako Trevor, zacząłem się kołysać, nie było odwrotu.

W końcu dostrzegłem sens i podnosząc konsolę do gry, stuknąłem w BĄBELKI, aby przywołać mini-sub-sub Krakena. Zmaterializował się i natychmiast spadł na Michaela. Zmieniłem znaki i spróbowałem ponownie. Tym razem padło na Franklina. To nie było śmiertelne, ale zdecydowanie było niegodne.

Znasz ten wspaniały, podwodny odcinek Bojack Horseman? To nic takiego.

Kilka prób później nabrałem talentu do unikania z drogi. Podpłynąłem do włazu i… nic. Czemu? Ponieważ podczas odradzania łodzi podwodnej pod „normalnymi” działami, w zalanym Los Santos, robienie tego w dowolnym miejscu poza powierzchnią zamienia się w niedziałający wrak.

Miałem ochotę przekląć imię Rockstar, ale wtedy dotarło do mnie, jakie to byłoby śmieszne. Działy kontroli jakości mają teraz wystarczająco ciężki czas, absurdem byłoby oczekiwać, że zrekompensują jakiś przyszły mod stworzony przez użytkowników.

Przyznałem się więc do porażki i ustawiłem poziom wody na rozsądniejsze 100 metrów. To dało mi doświadczenie, którego pragnąłem. chociaż nie chcę myśleć o tym, przez ilu Franklinów, Michaelów i Trevorów przeszedłem. Dotarłem na powierzchnię, wskoczyłem do pospiesznie wezwanej łodzi podwodnej i zbadałem niesamowite głębiny miasta. Rapture, zjedz swoje serce.

Amando? Ledwo ją znałem.

Czy mógłbym zostawić wystarczająco dobrze w spokoju? Oczywiście nie. W ten sposób, po osiągnięciu maksymalnej głębokości wody (i użyciu krótkoterminowego oszustwa niezwyciężoności), Michael został rozerwany na kawałki przez rekina. Nie wiem, skąd się to wzięło – wiem, że ten mod nie odradza życia morskiego. Może to było wodne bóstwo GTA 5, wściekłe, że odważyłem się przejąć kontrolę nad oceanami.

Ale teraz? Myślę, że podczas przyszłych wypraw w GTA 5 będę trzymał się suchego lądu.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63ced936ec444ccf9a16ae8a1e356986&url=https%3A%2F%2Fwww.vg247.com%2Fgta-5-underwater-mod-titanic-challenge&c=8823513444319003691&mkt=fr-fr