Wszystko o przeciekach GTA 6: co wiemy o kolejnej grze Grand Theft Auto

GTA 6: Dowiedz się, co wiemy o kolejnej grze Rockstar Games

Rockstar Games przygotowuje się do premiery swojej kolejnej dużej gry w 2025 roku. Grand Theft Auto 6, czyli GTA 6, to nadchodząca przygodowa gra akcji z otwartym światem, będąca kontynuacją GTA 5 z 2013 roku. Pierwszy zwiastun GTA 6 był wydany w zeszłym roku i pobił rekord liczby wyświetleń w ciągu 24 godzin dla teledysku innego niż muzyka. Choć dało nam to pierwszy wgląd w świat GTA 6, to nie ma zbyt wielu informacji na temat tego, co gra może zaoferować. Jednak przecieki i plotki sugerują, że wkrótce pojawi się kilka funkcji zmieniających zasady gry. Oto wszystko, co do tej pory wiemy o GTA 6.

Kim są bohaterowie?

W zwiastunie potwierdzono, że w GTA 6 pojawi się dwóch grywalnych bohaterów, w tym główna bohaterka, która po raz pierwszy pojawi się w uniwersum 3D GTA. Te dwie postacie to Lucia i anonimowy mężczyzna, który według przecieków nazywa się Jason. Chociaż ujawniono niewiele szczegółów, pokazano, jak obie postacie popełniły kilka przestępstw, co wskazywało na związek w stylu Bonnie i Clyde’a.

Gdzie toczy się gra?

Rockstar Games przywróciło Grand Theft Auto do Vice City, fikcyjnej interpretacji Miami, ale nie po raz pierwszy. Vice City zostało po raz pierwszy wprowadzone w GTA: Vice City w 2002 roku. Otwarty świat GTA 6 znajduje się w stanie Leonida i będzie obejmował kultowe lokalizacje z poprzedniej gry, takie jak plaże Vice, hrabstwo Kelly, Hamlet, Port Gellhorn, i więcej.

Jakie są nowe funkcje?

Jak widać na zwiastunie GTA 6, w grze zaoferowany zostanie ogromny wybór pojazdów, w tym pojazdy tradycyjne, takie jak samochody osobowe, ciężarówki, łodzie, samoloty, helikoptery, motocykle, jednostki pływające i jachty. GTA 6 mogłoby także obejmować quady, dwupłatowce, łodzie z efektami naziemnymi, amfibie, monster trucki i liniowce oceaniczne. W grze można również mocno położyć nacisk na dostosowywanie samochodów, być może wraz z powrotem wyścigów ulicznych. Gracze mogli także wziąć udział w rajdach samochodowych. W GTA 6 pojawią się także trzy gangi, z czego dwa zostały już nazwane. Jest też mnóstwo zwierząt, a krokodyle i psy można już zobaczyć w zwiastunie. I tak, w GTA 6 wystąpią DJ-e.

Jak widać na zwiastunie, w GTA 6 pojawią się media społecznościowe. Można zobaczyć posty w mediach społecznościowych, a gracze mogą nagrywać siebie i publikować klipy w Internecie, aby świat mógł je zobaczyć. Dodatkowo prawdopodobne jest również, że w GTA 6 pojawi się możliwość raportowania wydarzeń w czasie rzeczywistym, gdyż w zwiastunie ukazano sekwencje zbrodni popełnianych przez bohaterów.

Chociaż otwarty świat GTA 6 jest reklamowany jako większy i lepszy niż w jakiejkolwiek poprzedniej grze Grand Theft Auto, oczekuje się, że będzie także bardziej żywy i interaktywny. Według przecieków, Vice City z GTA 6 może zawierać dużą liczbę budynków, które gracze będą mogli nie tylko odwiedzać, ale także z którymi wchodzić w interakcję. Byłyby supermarkety, bary, kluby, lombardy, restauracje, a także apartamenty, które gracze mogliby odwiedzać.

Na jakich platformach ukaże się GTA 6?

Po latach oczekiwań w końcu znamy datę premiery GTA 6. Rockstar Games ogłosiło, że GTA 6 ukaże się w 2025 roku, czyli prawie 12 lat po premierze GTA 5. Firma zdradziła także, że ukaże się ono na PlayStation 5 oraz konsole Xbox Series X i S, co oznacza, że ​​gracze PC będą musieli poczekać, zanim w swoje ręce dostaną kolejną grę Grand Theft Auto.

Źródło: www.bing.com