Wszystko o GTA 6: informacje, które musisz wiedzieć

Grand Theft Auto 6: Nowe dzieło najbardziej oczekiwanej gry wideo

Fani Grand Theft Auto z niecierpliwością czekają na premierę kolejnej części i po licznych plotkach, ogromnych wyciekach danych, a nawet śledztwie FBI, w końcu otrzymali odpowiedź. Współzałożyciel i prezes Rockstar Games, Sam Houser, ogłosił 8 listopada na blogu studia i koncie na Twitterze, że „pierwszy zwiastun kolejnego Grand Theft Auto” zostanie ujawniony na początku grudnia.

Już pierwsze raporty

Chociaż nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych szczegółów na temat GTA 6 aż do raportu Kotaku w 2020 r., szepty na temat GTA 6 sięgają ponad dekady – jeszcze przed premierą GTA 5. Pomiędzy hipotetycznymi komentarzami byłego prezydenta Rockstar North Leslie Benziesa w wywiadach dla Digital Trends w 2012 r. i raporcie TechRadar w 2016 r., w którym stwierdzono, że GTA 6 jest w fazie rozwoju, plotki nadal krążyły. Jednak dopiero w 2020 roku wiarygodnie usłyszeliśmy, że GTA 6 jest w fazie rozwoju, co IGN potwierdziło anonimowe źródło bliskie Rockstar Games.

Pierwsze szczegóły – Wielki raport

Na szczęście wydaje się, że oczekiwanie dobiega końca, ponieważ po oficjalnym ogłoszeniu Rockstara szybko zaczęły napływać kolejne informacje na temat Grand Theft Auto 6. Nasze pierwsze konkretne spojrzenie na kontynuację spoza Rockstar zostało zgłoszone przez Bloomberg w lipcu 2022 roku.

Katastrofa – ucieczka

W niedzielę 18 września, dwa miesiące po raporcie Bloomberga, ogromny wyciek obnażył proces rozwoju Grand Theft Auto 6. Użytkownik GTAForums „teapotuberhacker” udostępnił 90 fragmentów materiału filmowego z wciąż niedokończonego projektu, w tym surowe zasoby, a nawet kod gry.

GTA Online 2?

A co z grą wieloosobową w GTA 6? GTA Online stało się odrębną jednostką od GTA 5 i 10 lat później nadal jest popularne. Firma macierzysta Rockstar, Take-Two, złożyła w 2021 r. patent, który koncentruje się na zachowaniu NPC i wyraźnie wspomina o „wirtualnej nawigacji i zarządzaniu przedmiotami w społeczności graczy sieciowych dla wielu graczy”.

Data premiery i platformy

W 2021 roku Tom Henderson zgłosił pogłoski o prawdopodobnej dacie premiery w 2024 lub 2025 roku, co potwierdzili na Twitterze Jason Schreier z Bloomberg i Andy Robinson z VGC.

Tak więc oczekiwanie na GTA 6 w dalszym ciągu podsyca plotki i spekulacje. Wraz z ogłoszeniem pierwszego nadchodzącego zwiastuna, fani najbardziej kultowej gry wideo wszechczasów z niecierpliwością czekają na odkrycie, jaka czeka ich przyszłość.

Źródło: www.bing.com