Wszystko o GTA 6: data premiery, rozgrywka, postacie

Od debiutu w 1997 roku seria Grand Theft Auto (GTA) stała się jedną z najpopularniejszych serii gier na świecie, w którą grają miliony graczy. Oferuje wyjątkową rozgrywkę w otwartym świecie, pełną akcji, przygód, eksploracji i elementów RPG. Choć do tej pory powstało 7 części serii Grand Theft Auto, żadna nie przykuła uwagi świata tak, jak ostatnia odsłona, GTA 5, wydana ponad dziesięć lat temu w 2013 roku. Choć cieszy się ona nadal dużą popularnością, gracze od dawna proszą Rockstar Games o jej udostępnienie. informacje na temat Grand Theft Auto 6 lub GTA 6.

Data premiery GTA 6

Przed tym rokiem Rockstar nigdy otwarcie nie twierdził, że gra jest w fazie rozwoju. Jednak sytuacja się zmieniła, gdy haker udostępnił ponad 90 filmów, które wyciekły z wczesnej rozgrywki GTA 6, co zwiększyło emocje związane z kolejną dużą grą Rockstar Games i Take-Two Interactive, a także kontynuacją GTA V. To skłoniło Rockstar do oficjalnego wydania oświadczenie w sprawie rozwoju GTA 6 z lutego 2022 r. Rockstar powiedział: „Przy każdym nowym projekcie, którego się podejmujemy, naszym celem jest zawsze znacznie wykraczać poza to, co dostarczyliśmy wcześniej – i z przyjemnością potwierdzamy, że aktywny rozwój kolejnej odsłony w serii Grand Theft Auto rzeczywiście trwa. »

W zeszłym roku kilku znawców branży gier twierdziło, że Take-Two Interactive mogło oficjalnie ogłosić GTA 6 17 maja na konferencji inwestorów, ale tak się nie stało. Jednak w filmie Tom Henderson, który wyciekł z Call of Duty, przewidział, że GTA 6 może zostać wydane w 2024 lub 2025 roku. Dziennikarz Bloomberg Jason Schreier również poparł twierdzenia Hendersona.

Teraz najnowsze informacje dotyczące daty premiery GTA 6 wprawiły fanów w ekscytację. Na X (dawniej Twitter) udostępniono klip głosowy autorstwa dyrektora generalnego Take-Two Interactive, Straussa Zelnicka, sugerujący, że 24 października 2024 r. może być możliwą datą premiery GTA 6. Post został już usunięty. Choć autentyczności nagrania nie można potwierdzić, rzekoma data potwierdza wcześniejsze przecieki.

Jeśli więc te doniesienia okażą się prawdziwe, premierę GTA 6 możemy spodziewać się 24 października 2024 roku.

Rozgrywka w GTA6

Bazując na Red Dead Redemption 2, możemy spodziewać się dużego skoku pod względem grafiki, mechaniki gry, projektowania świata itp. w GTA 6. Rockstar Games ucierpiało w zeszłym roku z powodu poważnego ataku hakerskiego, kiedy haker „teapotuberhacker” opublikował 90 filmów z rozgrywką w rozwój kolejnej gry GTA na platformę GTAForums.

Postacie z GTA 6

Przecieki pokazały dwóch grywalnych bohaterów w scenerii w stylu Bonnie i Clyde’a – mężczyznę i kobietę o imieniu Jason i Lucia, których widziano razem okradających restaurację. To może być pierwszy raz, kiedy Rockstar Games umieściło bohaterkę w swojej serii GTA.

Środowisko GTA 6

Jeśli chodzi o środowisko, oczekuje się, że Rockstar przeniesie grę z powrotem do Vice City, własnej fikcyjnej wersji Miami. Według raportu Bloomberga projekt nosi nazwę „Project Americas” i nawiązuje do miast w Ameryce Północnej i Południowej, które mają zostać objęte programem.

Jednak w przeciwieństwie do poprzednich części, oczekuje się, że Vice City będzie stanowić tylko niewielką część gry, ponieważ Rockstar planuje ciągłe dodawanie nowych obszarów i misji.

Mechanika GTA 6

Pierwsze zdjęcia z rozwoju pokazują koło broni, które nie różni się zbytnio od tego z GTA 5, a także lepszą mechanikę gry.Inny przeciek ujawnił również, że GTA 6 może oferować aż 20 stacji radiowych.

Jednym z najbardziej oczekiwanych aspektów gry wydają się być efekty fizyki wody, ponieważ wyciek z początku tego miesiąca głosi, że Rockstar zatrudnił zespół 20 inżynierów pracujących wyłącznie nad tymi efektami. Dodatkowo twierdzono, że GTA 6 może po raz pierwszy obejmować także sporty wodne, takie jak surfing.

Podążając za poprzednią grą Rockstar, Red Dead Redemption 2, GTA 6 może ustanowić nowy standard w grach, który zapadnie w pamięć branży gier na długie lata.

Źródło: www.bing.com